MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Bling! Leci najnowsza realizacja wideo od motocyklowego studia detailingu Bling Bling Garage. Tym razem macie okazję zobaczyć jak pracowaliśmy nad sportowym motocyklem od japońskiego producenta - Yamahą R6 z 2018 roku. Motocykl w zasadzie po dwóch sezonach, jednak zdążył złapać już nieco syfu, zaschniętych waterspotów na matowych elementach oraz kilku zacieków po starej i zbyt agresywnej chemii- dlatego używajcie tylko bezpiecznych kosmetyków motocyklowych np. Bling Bling Cosmetics! :).

Prace z Yamą rozpoczęliśmy od pianowania, by zrzucić z niej luźny brud. Następnie przeszliśmy do szczegółowego czyszczenia całego motocykla - od łańcucha z zębatkami po końcówki kierownicy. Najwięcej czasu spędziliśmy na doczyszczeniu zaschniętego asfaltu na spodzie i tyle motocykla. Po kilkukrotnej dekontaminacji, przeszliśmy do mycia a finalnie do osuszenia eR-Szósteczki, oczywiście delikatnym filtrowanym powietrzem.

Następnie skupiliśmy się na regeneracji poszczególnych elementów. Na początku zajęliśmy się polerowaniem dźwigni, by zrzucić osady z metalowych elementów. Następnie usunęliśmy drobne przebarwienia z akcesoryjnego Akrapovica. Dalej przeszliśmy do anodowanych setów, z których zrzuciliśmy osady po zbyt agresywnych kosmetykach. Wykonaliśmy zaprawki lakiernicze, by uzupełnić ubytki w lakierze. Wypolerowaliśmy przednią szybę, by pozbyć się zarysowań i uzyskać jej przejrzystość. Wypolerowaliśmy lampy a finalnie przeszliśmy do regeneracji matowych owiewek przez bardzo delikatne maszynowe polerowanie - dzięki temu usnęliśmy większość niedoskonałości, jednocześnie zachowując oryginalny wygląd matowych elementów.

Na końcu przeszliśmy do zabezpieczania całej konstrukcji. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy wszystkie luźne elementy jak kable. Następnie konserwacja ramy i wybranych elementów silnika. Na wszystkie elementy gumowe wjechaliśmy z z**ebistym dressingiem, by podbić wygląd gumowych elementów. Na matowe i plastikowe elementy wjechaliśmy z bazową powłoką ceramiczną, by po jej utwardzeniu dobić o kolejną warstwę ceramiki w postaci powłoki hydrofobowej. Ceramikę nałożyliśmy również na felgi, końcówkę wydechu Akrapa oraz winylowe siedziska R6-ki.

Łapcie najnowsze punkowe wideo od BBG! Sprawdźcie nasze autorskie kosmetyki motocyklowe Bling Bling Cosmetics, dzięki którym w bezpieczny i skuteczny sposób możecie samodzielnie dbać o swoje bzyki!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 14 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, Bling Bling Cosmetics Bling Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Motul C4 Chain Lube Road.