MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Kolejny odmieniony motocykl wyjeżdża z Bling Bling Garage. Tym razem mieliśmy okazję pracować przy BMW R 1200 GS, który wjechał do nas zaraz po świeżo zakończonym sezonie motocyklowym. Buma lubiła zjeżdżać z asfaltu, więc sporo napracowaliśmy się podczas czyszczenia. Przeprowadziliśmy również regenerację poszczególnych powierzchni, by finalnie zabezpieczyć motocykl powłokami ceramicznymi.

Prace z GS-em rozpoczęliśmy od zrzucania całego brudu. Najwięcej czasu poświęciliśmy wyczyszczeniu przodu motocykla z zaschniętych robaków, oraz na dekontaminację podczas której pousuwaliśmy wtopione resztki asfaltu w tył motocykla. Po oczyszczeniu całej konstrukcji, dokładnie umyliśmy motocykl, a następnie bezdotykowo osuszyliśmy ciepłym powietrzem wydmuchując resztki wody.

Regenerację rozpoczęliśmy od jednoetapowego polerowania przedniej szyby, by zrzucić jak najwięcej zarysowań oraz uzyskać jej większą przejrzystość. Następnie skupiliśmy się na żółtym lakierze, na który wjechaliśmy z dwuetapową korektą lakieru usuwając około 85% niedoskonałości całej powłoki lakierniczej. Na koniec zrzuciliśmy rdzę i syf z całego układu wydechowego.

Finalnie przeszliśmy do zabezpieczania i konserwacji motocykla. W pierwszej kolejności zakonserwowaliśmy wszystkie luźne elementy jak kable. Następnie silnik, sety, rama, kierownica, elementy gumowe. Na wszystkie elementy plastikowe i lakierowane lakierowane wjechaliśmy z bazową powłoką ceramiczną, a po jej utwardzeniu nałożyliśmy drugą warstwę w postaci powłoki hydrofobowej.

Tak zabezpieczony motocykl może jechać w niejedną daleką podróż. Szerokiej drogi!

Rada BBG: lakierowanie wybranych elementów, wykonanie zaprawek lakierniczych
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 11 godzin
Zabezpieczenie: Gtechniq C1 Crystal Lacquer, Gtechniq C2 Liquid Crystal V3, Bling Bling Cosmetics Bling Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Motul E4 Perfect Seat.

gsBMW_3.jpggsBMW_4.jpggsBMW_2.jpg