MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Leci najnowsze wideo od Bling Bling Garage. Tym razem przedstawiamy efekt prac studia nad prawie ćwierćwiecznym motocyklem od japońskiego producenta - Hondą VF 750 Magna. Ten leciwy powercruiser trafił do nas w dość zmęczonym stanie, dlatego wspólnie z Właścicielem ustaliliśmy indywidualny zakres prac, które były niezbędne, by doprowadzić Magnę do prawidłowego stanu po prawie 25 latach eksploatacji.

Prace rozpoczęliśmy od ... dekontaminacji by pozbyć się jak najwięcej starego smaru z łańcucha, którym oblepiony był motocykl. Następnie przeszliśmy do gruntownego i szczegółowego czyszczenia motocykla. Zrzuciliśmy cały syf. Felgi, zaciski, rama, silnik jak i wszystkie inne podzespoły zostały dokładnie wyczyszczone. Następnie umyliśmy Magnę, a na koniec wysuszyliśmy ciepłym i filtrowanym powietrzem.

Proces regeneracji rozpoczęliśmy od usunięcia masy starych naklejek z różnych części motocykla - od szyby po skórzaną osłonę baku. Następnie zajęliśmy się odrdzewianiem wybranych elementów, oraz doprowadzeniem całego układu wydechowego do prawilnego stanu. Wypolerowaliśmy chromy na lustro. Wykonaliśmy liczne zaprawki lakiernicze na różnych elementach motocykla. Zajęliśmy się aluminiowymi felgami, by odzyskały swój fabryczny blask. Wypolerowaliśmy lampy oraz lagi. Następnie skupiliśmy się na szybie Magny, która dzięki jednoetapowemu polerowaniu odzyskała swoją przejrzystość. Na koniec zajęliśmy się starym lakierem motocykla, który wymagał dwóch konkretnych etapów korekty. Dzięki polerowaniu lakieru usunęliśmy około 80% niedoskonałości powierzchni lakierowanych.

Na końcu przystąpiliśmy do najważniejszej w motodetailingu sprawy - zabezpieczania i konserwacji motocykla. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy wszystkie luźne elementy. Następnie plastiki. Chromy. Silnik. Rama. Gumy. Wszystkie elementy otrzymały solidną dawkę ochronną. Na lakier nałożyliśmy powłokę ceramiczną. Na aluminiowe felgi i cztery kominy Magny wjechała sprawdzona powłoka ceramiczna odporna na działanie wysokiej temperatury. W trakcie utwardzania bazowej powłoki zajęliśmy się skórami Magny. Siedzenie. Osłona Baku. Piórnik. Następnie nałożyliśmy drugą warstwę powłoki ceramicznej w postaci powłoki hydrofobowej. Na koniec zszyliśmy odstające i latające frędzle z siedzenia, by Właściciel nie pogubił ich w trakcie szalonej jazdy :).

Zobaczcie jak pracowaliśmy nad prawie 25-letnim motocyklem. Można? Można! Tylko w Bling Bling Garage! Łapcie wideo i sprawdźcie nas!

Rada BBG: chromowanie wybranych elementów, lakierowanie wybranych elementów, wymiana wybranych elementów
Pakiet: Custom Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/custom-bling)
Czas realizacji: 21 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, Bling Bling Cosmetics Bling Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Mothers Billet, Motul C2 Chain Lube Road, Gliptone GT11 Leather Conditioner.