MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Leci najnowsza realizacja Bling Bling Garage. Nowiutki Ducati Monster 1200 S gotowe do wydania... wyblingowane i zabezpieczone powłokami ceramicznymi w stylu BBG!

Mimo, że motocykl został praktycznie wyjęty z kartonu, doczyszczanie motocykla zajęło nam dłuższą chwilę. Nawet przy nowych motocyklach wykonujemy szereg procesów czyszczących po to, by nakładanie późniejszych zabezpieczeń miało jakikolwiek sens. Najwięcej czasu poświęciliśmy na usuwanie fabrycznych smarów z miejsc gdzie nie powinno ich być. Usunęliśmy najdrobniejsze pofabryczne zanieczyszczenia i syfki po jeździe próbnej.

W procesie regeneracji skupiliśmy się głównie na krwiście czerwonym lakierze typu UNI. Lakier wyjątkowo piękny. Bardzo wymagający - zarówno dla Użytkownika jak i dla detailera. A niezabezpieczony rysuje się od samego patrzenia :). Mimo, że motocykl ma zerowy przebieg musieliśmy wykonać korektę lakieru by pozbyć się jak największej ilości zarysowań i pozbyć wszelkich niedoskonałości. By nie katować nowego lakieru zdecydowaliśmy się na dwa etapy korekty - od polishu na finiszu kończąc dzięki czemu wyeliminowaliśmy około 95% niedoskonałości powłoki lakierniczej. W dalszym procesie skupiliśmy się na szybkiej regeneracji aluminiowych osłon chłodnic, by usunąć z nich drobne przebarwienia.

Następnie przeszliśmy do zabezpieczania Monstera. Nałożyliśmy solidne zabezpieczenie na wszystkie możliwe elementy motocykla. Kable. Śruby. Silnik. Rama. Sety. Lagi. Bla bla bla... Wszystkie elementy otrzymały sporą dawkę zabezpieczającą całej konstrukcji. Finalnie przeszliśmy do nakładania powłok ceramicznych, które wjechały na wszystkie lakierowane i plastikowe elementy. Felgi otrzymały dedykowaną powłoką ceramiczną, a kominy Termignoni i cały układ wydechowy powłokę ceramiczną odporną na działanie wysokiej temperatury. W czasie utwardzania powłoki bazowej zajęliśmy się impregnacją siedziska Monstera. Po wygrzaniu bazy, rozpoczęliśmy proces nakładania drugiej warstwy ceramiki w postaci powłoki hydrofobowej, która wjechała na praktycznie całą konstrukcję Dukata.

Ogień! Zobaczcie efekt prac studia BBG nad nowym Monsterem 1200 S. Łapcie foty i sprawdźcie nas. Krwiste Ducati jedzie do swojego Właściciela. Ciaoooo!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 9 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, ADBL QD1, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Mothers Billet, Motul E4 Perfect Seat, Motul C2 Chain Lube Road.

monster1200S_4.jpg

monster1200S_3.jpg

monster1200S_1.jpg