MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Leci najnowsza realizacja wideo BBG. Tym razem macie okazję zobaczyć, jak pracowaliśmy nad supersportem ze stajni BMW. Flagowy model bawarskiego producenta BMW S 1000 RR wjechał do nas na aplikację lekko zmodyfikowanego pakietu Ceramic Bling.

Prace rozpoczęliśmy od demontażu pogniecionej folii z zadupka, która w teorii miała chronić elementy tyłu. Następnie rozpoczęliśmy szczegółowe czyszczenie całej konstrukcji Bumy, zrzucając wszelkie nieczystości i drogowy brud. Najwięcej czasu poświęciliśmy na kilkuetapową dekontaminację, zrzucając przy każdym etapie kolejne warstwy metalicznych i smolistych zanieczyszczeń. Było osssstro pałowane po torze :).

Po umyciu i wysuszeniu filtrowanym, ciepłym powietrzem przeszliśmy do regeneracji poszczególnych elementów. W pierwszej kolejności wykonaliśmy zaprawki lakiernicze by zminimalizować ubytki w lakierze. Następnie zajęliśmy się układem wydechowym, by zrzucić z niego osady i rdzawy nalot. Potężny aluminiowy wahacz został delikatnie wypolerowany - odzyskał naturalny kolor i głębię. Następnie zajęliśmy się regeneracją powłoki lakierniczej, która była w kiepskim stanie. Liczne rysy różnego kalibru. Zmatowienia. Otarcia. Dzięki dwuetapowej korekcie lakieru usunęliśmy około 80% niedoskonałości i przywróciliśmy odpowiednią głębię lakieru. Nie zapomnieliśmy o karbonowych osłonach i elementach owiewek, które również wypolerowaliśmy mechanicznie.

Zabezpieczenie całej konstrukcji rozpoczęliśmy od elementów silnika, luźnych części i elementów gumowych. Wszędzie wjechały odpowiednie dressingi. Następnie wjechaliśmy z powłoką ceramiczną na wszystkie lakierowane i plastikowe elementy motocykla. Nałożyliśmy dedykowane powłoki na felgi oraz na cały układ wydechowy, gdzie wjechała sprawdzona ceramika odporna na działanie wysokich temperatur. Po utwardzeniu bazowej powłoki nałożyliśmy drugą warstwę w postaci powłoki hydrofobowej na większość elementów motocykla, łącznie z przednią szybą. Oczywiście nie zapomnieliśmy od odpowiednim zabezpieczeniu siedziska Bumy, by wszystko do siebie pasowało. Finalnie nasmarowaliśmy łańcuch, ale to już mamy w standardzie.

Zobaczcie kolejną realizację motocyklowego SPA. Sprawdźcie kolejne wideo i sprawdźcie nas! Zapraszamy!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 12 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Shiny Garage Morning Dew, Koch Chemie Plast Star, CarPro Perl, Mothers Billet, Motul E4 Perfect Seat, Motul C2 Chain Lube Road.