Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Leci najnowsza realizacja wideo BBG. Tym razem macie okazję zobaczyć, jak pracowaliśmy nad supersportem ze stajni BMW. Flagowy model bawarskiego producenta BMW S 1000 RR wjechał do nas na aplikację lekko zmodyfikowanego pakietu Ceramic Bling.

Prace rozpoczęliśmy od demontażu pogniecionej folii z zadupka, która w teorii miała chronić elementy tyłu. Następnie rozpoczęliśmy szczegółowe czyszczenie całej konstrukcji Bumy, zrzucając wszelkie nieczystości i drogowy brud. Najwięcej czasu poświęciliśmy na kilkuetapową dekontaminację, zrzucając przy każdym etapie kolejne warstwy metalicznych i smolistych zanieczyszczeń. Było osssstro pałowane po torze :).

Po umyciu i wysuszeniu filtrowanym, ciepłym powietrzem przeszliśmy do regeneracji poszczególnych elementów. W pierwszej kolejności wykonaliśmy zaprawki lakiernicze by zminimalizować ubytki w lakierze. Następnie zajęliśmy się układem wydechowym, by zrzucić z niego osady i rdzawy nalot. Potężny aluminiowy wahacz został delikatnie wypolerowany - odzyskał naturalny kolor i głębię. Następnie zajęliśmy się regeneracją powłoki lakierniczej, która była w kiepskim stanie. Liczne rysy różnego kalibru. Zmatowienia. Otarcia. Dzięki dwuetapowej korekcie lakieru usunęliśmy około 80% niedoskonałości i przywróciliśmy odpowiednią głębię lakieru. Nie zapomnieliśmy o karbonowych osłonach i elementach owiewek, które również wypolerowaliśmy mechanicznie.

Zabezpieczenie całej konstrukcji rozpoczęliśmy od elementów silnika, luźnych części i elementów gumowych. Wszędzie wjechały odpowiednie dressingi. Następnie wjechaliśmy z powłoką ceramiczną na wszystkie lakierowane i plastikowe elementy motocykla. Nałożyliśmy dedykowane powłoki na felgi oraz na cały układ wydechowy, gdzie wjechała sprawdzona ceramika odporna na działanie wysokich temperatur. Po utwardzeniu bazowej powłoki nałożyliśmy drugą warstwę w postaci powłoki hydrofobowej na większość elementów motocykla, łącznie z przednią szybą. Oczywiście nie zapomnieliśmy od odpowiednim zabezpieczeniu siedziska Bumy, by wszystko do siebie pasowało. Finalnie nasmarowaliśmy łańcuch, ale to już mamy w standardzie.

Zobaczcie kolejną realizację motocyklowego SPA. Sprawdźcie kolejne wideo i sprawdźcie nas! Zapraszamy!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 12 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Shiny Garage Morning Dew, Koch Chemie Plast Star, CarPro Perl, Mothers Billet, Motul E4 Perfect Seat, Motul C2 Chain Lube Road.