MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Leci najnowsza, piekielna realizacja motocyklowego spa. W kilku kadrach zobaczycie przebieg prac nad czarnym Ducati X Diavel S, któremu zaordynowaliśmy pakiet Ceramic Bling. Motocykl mimo symbolicznego przebiegu był dość mocno eksploatowany - pewnie dlatego, że jest to dawna wersja demonstracyjna jednego z warszawskich salonów motocyklowych. Brud powgryzany w piękną (choć trudno dostępną) konstrukcję Dukata i kompletnie zmatowiały czarny lakier z dodatkowymi odbarwieniami po starych naklejkach salonu. Do tego eksploatacja po zakończonym sezonie dała nam pełny obrazek Diavela, z którym przyszło się nam zmierzyć.

Pierwszy dzień poświęciliśmy na gruntowne czyszczenie motocykla z zalegającego brudu, a lwią część pracy przeznaczyliśmy na pozbycie się wtopionych resztek asfaltu i gumy z trudno dostępnej konstrukcji motocykla - metodą niestety punktową. Po pełnej dekontaminacji i glinkowaniu wybranych elementów zaczęliśmy usuwać resztki kleju ze starej naklejki Shell Advance z pokrywy silnika. F**k - jak mocno może siedzieć naklejka? Stanowczo za długo usuwaliśmy bardzo mocny klej, który zdążył się wtopić w dekiel silnika pod wpływem temperatury. Po mozolnym usuwaniu naklejki pozbyliśmy się również starego kleju po odważnikach z obu felg, żeby nakładanie ceramiki mogło się odbyć na chirurgicznie czystej powierzchni kół.

Proces regeneracji rozpoczęliśmy od układu wydechowego, który pod wpływem porządnego upalania zdążył odbarwić się na brązowo - cały układ był pokryty rdzawym nalotem. Po naszych zabiegach błyszczy jak ta lala :). Finalnie przystąpiliśmy do regeneracji lakieru. Wersja demo jak to wersja demo - nikt nie patrzy na delikatny lakier UNI :). Zmatowienia. Głębokie rysy. Ślady po naklejkach z logiem salonu. Dzięki dwóm etapom korekty lakieru usunęliśmy około 90% niedoskonałości. Kolejnego dnia zabezpieczaliśmy Diavela, żeby ograniczyć przyleganie drogowych syfów i dać mu prawilny, szatański look w przyszłym sezonie. I tak na pierwszy ogień poszły luźne elementy jak kable i wszystkie części gumowe. Następnie przeszliśmy do nakładania powłok ceramicznych na piękny, czarny lakier oraz wszystkie elementy plastikowe, których w tym modelu jest całkiem sporo. Felgi i wydech otrzymały dedykowane powłoki ceramiczne odporne na wysoką temperaturę. W trakcie utwardzania bazowej powłoki zajęliśmy się skórzaną kanapą, która prawdopodobnie od wcześniejszej, nieodpowiedniej pielęgnacji zdążyła się lekko odbarwić. Po doczyszczeniu skóry dodatkowo ją zabezpieczyliśmy, żeby przywrócić jej dawny blask, tfuuu - mat! Po wygrzaniu powłoki bazowej nałożyliśmy top coat na w zasadzie wszystkie elementy motocykla. Powłoka hydrofobowa ma za zadanie odpychać pierwszy brud i zrzucać większość zabrudzeń.

Zobaczcie, jak wygląda Ducati Diavel po wizycie u nas. Zobaczcie, jak pięknie współgrają błyszczące i matowe czarne elementy. Istny szatan! Może wracać na ulice - złooooo! Sprawdźcie to!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling
Czas realizacji: 14 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Shiny Garage Morning Dew, Fireball Ultimate Tire Coating Wax, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Gliptone GT13 Conditioner with Repellent.

xdiavel01.jpg
xdiavel02.jpg
xdiavel05.jpg
xdiavel06.jpg
xdiavel03.jpg