MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Łapcie najnowszą realizację motodetailingową od studia Bling Bling Garage! Tym razem na zdjęciach prezentujemy efekt prac nad brytyjskim motocyklem Triumph Thruxton 900 z 2011 roku. Czarny Gentelmen wjechał do nas na doczyszczenie, regenerację i ceramiczne zabezpieczenie na kolejne lata.

Taniec z Lordem rozpoczęliśmy od pozbycia się luźnych osadów. Dalej przeszliśmy do szczegółowego czyszczenia całego motocykla - od łańcucha z zębatkami po końcówki chromowanych lusterek. Dużo czasu poświęciliśmy na doprowadzenie szprychowanych kół do fabrycznego stanu oraz na doczyszczenie tyłu motocykla z powlepianego smaru. Kilkukrotna dekontaminacja zrzuciła pozostały, asfaltowy i metaliczny syf z całego motocykla. Finalnie motocykl umyliśmy i wysuszyliśmy ciepłym i filtrowanym powietrzem.

Następnie skupiliśmy się na regeneracji. Na początku zajęliśmy się wykonaniem zaprawek lakierniczych, by uzupełnić ubytki po kilku latach eksploatacji. Następnie wzięliśmy się za metalowe części Triumpha, które są jego wizytówką, gdzie pozbyliśmy się zacieków i śladów po agresywnej chemii (Pamiętajcie! Używajcie tylko bezpiecznych kosmetyków do pielęgnacji np. Bling Bling Cosmetics!). Następnie wypolerowaliśmy chromy na lustro, a finalnie zajęliśmy się zmasakrowanym czarnym lakierem Triumpha. Wjechaliśmy z dwuetapową korektą lakieru, dzięki której usunęliśmy około 95% niedoskonałości, rys i zmatowień. Lakier odzyskał prawilny fabryczny gloss rodem z Wielkiej Brytanii!

Na końcu przeszliśmy do zabezpieczania całej konstrukcji brytyjskiego motocykla. W pierwszej kolejności zakonserwowaliśmy wszystkie luźne elementy. Następnie ochrona ramy i wybranych elementów silnika. Wszystkie części metalowe i chromowane otrzymały odpowiednie zabezpieczenie. Na wszystkie elementy gumowe wjechaliśmy ze sprawdzonym dressingiem, by podbić wygląd gumowych elementów. Na błyszczący lakier wjechała bazowa powłoka ceramiczna, a po jej utwardzeniu kolejna warstwa w postaci powłoki hydrofobowej. Felgi oraz kominy Arrowa otrzymały również ceramikę odporną na działanie wysokiej temperatury. Na koniec zajęliśmy się siedziskiem Thruxtona, na które - po dokładnym wyczyszczeniu - nałożyliśmy dedykowaną powłokę.

Zobaczcie, jak odmieniliśmy brytyjskiego Thruxtona 900 z 2011 roku. Teraz może wracać na salony, lśnić biżutami i przemierzać warszawskie ulice niczym gentelmen w idealnie skrojonym garniaku! Bling!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 12 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, Bling Bling Cosmetics Bling Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Mothers Billet, Mothers California Gold All-Chrome Detailer, Motul C4 Chain Lube Road.

thrux900_3.jpg
thrux900_2.jpg
thrux900_1.jpg