MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Bling! Łapcie najnowszą realizację od Bling Bling Garage. Tym razem pracowaliśmy nad muskularnym V-RODem od amerykańskiego producenta z Milwaukee. Harley wjechał do nas ogarnięcie po sezonie i na pełne, ceramiczne zabezpieczenie na nowy sezon.

Detailingowy taniec rozpoczęliśmy od zrzucenia warstwy zaschniętych insektów, pamiętających jeszcze ostatnią wiosnę. Następnie przeszliśmy do szczegółowego czyszczenia całego motocykla - od lusterek po spód silnika. Zrzuciliśmy masę syfu z dołu i tyłu. Po doczyszczeniu felg i kilkukrotnej dekontaminacji przeszliśmy do zasadniczego mycia motocykla, a finalnie do osuszenia ciepłym i filtrowanym powietrzem.

W kolejnym etapie przeszliśmy do regeneracji poszczególnych elementów. Usunęliśmy przypalenie z wydechu po plastikowej podeszwie buta. Zregenerowaliśmy szybę poprzez jednoetapowe polerowanie. Następnie wykonaliśmy kilka zaprawek lakierniczych, by uzupełnić ubytki. Dalej skupiliśmy się na zaśniedziałych aluminiowych częściach, który odzyskały swój naturalny wygląd. Najwięcej czasu poświęciliśmy na doprowadzenie felg do należytego stanu. Wypolerowaliśmy chromy na lustro, by lśniły na mieście. Finalnie skupiliśmy się na czarnym lakierze Harrego, który otrzymał trzyetapową korektę lakieru, dzięki której uzyskaliśmy rewelacyjny gloss i usunęliśmy około 95% niedoskonałości powierzchni lakierowanych. Przepolerowaliśmy przednią lampę i tylny klosz Harleya, by wszystko do siebie pasowało.

W końcu przeszliśmy do konserwacji motocykla. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy wszystkie luźne elementy. Następnie konserwacja ramy, silnika i wybranych elementów. Na wszystkie elementy gumowe wjechaliśmy z dressingiem, a na wszystkie elementy lakierowane i plastikowe nałożyliśmy bazową powłokę ceramiczną, by po jej utwardzeniu dobić kolejną warstwę powłoki hydrofobowej. Na elementy metalowe i lśniące kominy V-RODa wjechaliśmy z powłoką ceramiczną odporną na działanie wysokiej temperatury. Skórzane siedzisko po dokładnym wyczyszczeniu otrzymało również sprawdzoną powłokę. Na koniec wyczyściliśmy i zabezpieczyliśmy tekstylne sakwy V-RODa by zadbać również i o ten element motocykla.

Zobaczcie, jak pracowaliśmy nad Harleyem. Jak wyprowadziliśmy lakier i jak wypolerowaliśmy chromy i aluminiowe elementy. Własnie tak ma wyglądać Harley-Davidson. Sprawdźcie naszą jakość i nasze podejście do Waszych maszyn! Bling Bling!

Rada BBG: odrdzewianie/ wymiana wybranych elementów
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 15 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, Bling Bling Cosmetics Bling Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Meguiar's Convertible Weatherproofer.