MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Bling! Leci najnowsza produkcja wideo od motocyklowego studia detailingu Bling Bling Garage. Tym razem w kilku ujęciach zobaczycie jak pracowaliśmy nad najnowszym modelem od producenta z Bolonii - Ducati Diavelem 1260 S z 2019 roku. Mimo że motocykl jest tegoroczny, pracy mieliśmy całkiem sporo. Motocykl trafił do nas po pełnym zakończonym sezonie, a wcześniej latał jako wersja demo w jednym z najlepszych salonów motocyklowych w Warszawie.

Prace z najnowszym Diavelem rozpoczęliśmy od podwójnego pianowania, podczas którego usunęliśmy luźne zabrudzenia. Następnie przeszliśmy do szczegółowego czyszczenia całego motocykla - od felg po końcówki kierownicy. Doczyściliśmy każdy możliwy zakamarek Diavela, wyciągając najmniejsze nieczystości. Najwięcej czasu poświęciliśmy na dekontaminację i punktowe usuwanie asfaltu ze spodu motocykla. Na koniec wydmuchaliśmy całą wodę i osuszyliśmy motocykl ciepłym i filtrowanym powietrzem.

Następnie przeszliśmy do regeneracji poszczególnych elementów. Na początek - na prośbę Właściciela - bezinwazyjnie usunęliśmy firmowe naklejki warszawskiego multisalonu z Łopuszańskiej. Następnie uzupełniliśmy kilka ubytków w lakierze, które zdążyły powstać podczas eksploatacji. Dalej skupiliśmy się na regeneracji układu wydechowego, gdzie na początek zrzuciliśmy rdzawy syf z kolektorów, a następnie wypolerowaliśmy końcówki Termignoni. Następnie przeszliśmy do regeneracji i polerowania lakieru. W pierwszej kolejności wykonaliśmy dwuetapową korektę czarnych, błyszczących elementów, gdzie usunęliśmy około 90% niedoskonałości, a następnie przeprowadziliśmy delikatną mechaniczną polerkę aluminiowych i matowych elementów wykończeniowych Diavela. Zregenerowaliśmy elementy ramy zrzucając z nich przebarwienia po zbyt agresywnej chemii.

Finalnie przeszliśmy do zabezpieczania motocykla na dalsze lata eksploatacji. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy wszystkie luźne elementy np. kable i przewody. Następnie konserwacja ramy, setów i elementów silnika. Na ranty opon i gumowe części wjechaliśmy z powłoką dedykowaną pod elementy gumowe. Na wszystkie elementy lakierowane, matowe i plastikowe nałożyliśmy bazową powłokę ceramiczną, by po jej utwardzeniu dobić kolejną warstwę powłoki hydrofobowej. Na felgi i kominy wjechała powłoka ceramiczna odporna na działanie wysokiej temperatury. Siedzenie również otrzymało odpowiednią powłokę. Finalnie zakonserwowaliśmy łańcuch.

Zobaczcie najnowsze wideo od warszawskiego studia detailingu BBG. Zobaczcie, jak pracujemy nad Waszymi motocyklami. Jak pieścimy. Jak zabezpieczamy. Jak podchodzimy do sprawy. Jedyne takie motocyklowe SPA w Polsce. Sprawdźcie nas!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 19 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, Bling Bling Cosmetics Bling Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Motul C2 Chain Lube Road.