MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Następny odświeżony skuter wyjeżdża z Bling Bling Garage. Ten japoński miejski maksiskuter wymagał indywidualnego doboru naszych usług, które ustaliliśmy wspólnie z Właścicielem opierając się na pakiecie dedykowanym skuterom - Scooter Bling.

Prace rozpoczęliśmy od gruntownego czyszczenia i zrzucania zaschniętych solnych brudów, które już od jakiegoś czasu siały spustoszenie na poszczególnych elementach skutera. Po dokładnym doczyszczeniu wszystkich zakamarków, schowków i całej konstrukcji przeszliśmy do dokładnego mycia, a finalnie osuszania skutera ciepłym i filtrowanym powietrzem.

Dokładne czyszczenie odsłoniło wiele niespodzianek, których poniekąd mogliśmy się spodziewać przy skuterze jeżdżącym również zimą bez żadnego detailingowego zabezpieczenia. Wszechobecna rdza, osady, wżery, zmatowienia - zwłaszcza na elementach silnika, wydechu i spodzie Yamahy. Brawo! Regenerację rozpoczęliśmy od polerowania przedniej szyby, by zwiększyć jej przejrzystość i usunąć twarde osady. Następnie zdemontowaliśmy pordzewiałą końcówkę wydechu, która po oczyszczeniu została polakierowana żaroodporną farbą. Następnie skupiliśmy się na usuwaniu skutków wżerów po soli. Wykonaliśmy masę zaprawek lakierniczych, by uzupełnić ubytki na poszczególnych elementach.

Następnie zajęliśmy się konserwacją skutera. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy mniejsze elementy jak kable, stópki, sety, ramę. Matowy lakier otrzymał podstawowe zabezpieczenie dedykowane do tego typu powierzchni. Wszystkie plastiki i elementy gumowe otrzymały odpowiednie dressingi, wyciągając ich naturalne fabryczne kolory. Na siedzenie również nałożyliśmy odpowiedni dressingi, by zakonserwować również i ten element skutera. Na koniec zajęliśmy się dołączonym centralnym kufrem, który przeszedł proces ... standardowego mycia i zabezpieczenia.

Łapcie foty i zobaczcie efekt prac nad dość zmęczonym - mimo młodego rocznika - skuterem od japońskiego producenta. Pamiętajcie, że jazda w żaden sposób niezakonserwowanym skuterem/ motocyklem powoduje nieodwracalne zmiany na poszczególnych elementach Waszego jednośladu. Zapraszamy do BBG nim będzie za późno - sprawdźcie nas!

Rada BBG: lakierowanie wybranych elementów, wymiana wybranych elementów, rekomendacja pakietu Ceramic Scooter Bling.
Pakiet: Scooter Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/scooter-bling)
Czas realizacji: 11 godzin
Zabezpieczenie: Muc-Off Matt Finish Detailer, Bling Bling Cosmetics Bling Detailer, ADBL Quick Wax, ADBL Tire Dressing, Shiny Garage Jet Black Trim Restorer.

xmax300_2.jpg

xmax300_4.jpg

xmax300_1.jpg