MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Kolejny odmieniony Harry wyjeżdża z Bling Bling Garage. Praktycznie nowy Iron 1200 wjechał do nas na doczyszczenie, regenerację i zabezpieczenie powłokami ceramicznymi. Tak, tak - nowe (lub prawie nowe) motocykle wymagają zarówno doczyszczenia jak i regeneracji, by nakładane późniejsze zabezpieczenia (a zwłaszcza powłoki ceramiczne!) miały jakikolwiek sens!

Prace z Harrym rozpoczęliśmy od szczegółowego czyszczenia całej amerykańskiej konstrukcji. Dokładnie oczyściliśmy koła, silnik, ramę i wszystkie elementy z zalegających nieczystości. Najwięcej czasu poświęciliśmy na usuwanie pofabrycznych smarów z rantów opon Harrego. Po dokładnym umyciu i osuszeniu przeszliśmy do czyszczenia przestrzeni pod siedzeniem i boczkami motocykla.

Następnie przeszliśmy do regeneracji poszczególnych elementów lakierowanych. W pierwszej kolejności zajęliśmy się czarnym lakierem typu UNI (zmorrra branży detailingowej), który mimo symbolicznego przebiegu był w dość mocno porysowany. Wjechaliśmy z dwuetapową korektą lakieru by wyciąć najdrobniejsze zarysowania. Dzięki mechanicznemu polerowaniu usunęliśmy około 95% niedoskonałości a lakier odzyskał swój naturalny blask. Następnie skupiliśmy się na regeneracji pozostałych elementów lakierowanych jak rama, wahacz i lagi, gdzie wjechaliśmy z jednym konkretnym etapem polerki wyciągając rewelacyjną czerń. Na koniec wypolerowaliśmy nieliczne elementy chromowane :).

W ostatnim - najważniejszym - etapie przeszliśmy do zabezpieczania i konserwacji motocykla. Wszystkie elementy Harrego otrzymały solidną dawkę zabezpieczającą na kolejne lata eksploatacji - od kabli przez silnik po elementy gumowe. Na części lakierowane wjechaliśmy z twardą powłoką ceramiczną. Felgi i kominy od Vance&Hines otrzymały również dawkę powłoki ceramicznej odpornej na działanie wysokiej temperatury. W trakcie wygrzewania bazowej powłoki zajęliśmy się siedziskiem motocykla, które po poprzedzającym czyszczeniu skóry otrzymało dawkę powłoki zabezpieczającej i ten element motocykla. Na koniec nałożyliśmy dodatkową warstwę ceramiki w postaci powłoki hydrofobowej by zapewnić odpowiedni zrzut wody i podbić jeszcze bardziej głębię czarnego jak piekło lakieru!

Łapcie foty i sprawdźcie najlepsze studio motocyklowego detailingu w Polsce. Tak się robi motodetailing! F**k yeah!!!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 9 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, Bling Bling Cosmetics Bling Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Mothers Billet.

iron12_3.jpg
iron12_4.jpg
iron12_1.jpg