MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Łapcie najnowsze wideo od BBG. Przedstawiamy przebieg prac nad włoskim Scramblerem, który wjechał do nas na pełne doczyszczenie, regenerację i zabezpieczenie powłokami ceramicznymi.

W pierwszej kolejności zajęliśmy się szczegółowym czyszczeniem motocykla z zalegającego brudu. Dokładnie zajęliśmy się każdym możliwym elementem Scramblera - od felg po końcówki kierownicy. Dużo czasu poświęciliśmy na dokładne doczyszczenie tyłu motocykla z zalegającego wszędzie asfaltu i smaru z łańcucha.

Procesy regeneracyjne rozpoczęliśmy od oczyszczenia kolektorów oraz przepolerowania końcówki wydechu. Następnie zajęliśmy się wykonaniem licznych zaprawek lakierniczych oraz minimalizacją skutków kilku gleb i otarć, wynikających z codziennej eksploatacji. Następnie skupiliśmy się na dość niestandardowej czynności - polerowaniu matowych elementów! Tak! Robimy takie rzeczy! Po co polerować mat? Przede wszystkim po to, by pozbyć się osadów i zacieków, których nie da się usunąć w normalny sposób. Po uzyskaniu rewelacyjnych odcieni matu i żółtych wstawek mogliśmy przechodzić do konserwacji Ducati. Na koniec przepolerowaliśmy przednią lampę motocykla, by zrzucić z niej pozostałe jeszcze wżery po robakach.

Odpowiednią ochronę Scramblera zapewniły nam powłoki ceramiczne nałożone na większość elementów motocykla. Na plastiki i matowe elementy lakierowane wjechała bazowa powłoka ceramiczna. Na felgi i wydech nałożyliśmy powłokę odporną na działanie wysokiej temperatury. Siedzisko Dukata po czyszczeniu otrzymało odpowiednią powłokę do materiałów skórzanych. Po utwardzeniu powłok bazowych nałożyliśmy na kolejne elementy powłokę hydrofoboą, która ma za zadanie odpychać wodę i pierwszy syf.

Zobaczcie, jak wyprowadziliśmy Scramblera na prostą. Jak wyciągnęliśmy kolory i podbiliśmy efekt współgrania blasku i matu. Jest Bling! Sprawdźcie nas!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 11 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Hydro HD, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, Bling Bling Cosmetics Bling Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Motul C2 Chain Lube Road.