MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Łapcie najnowsze wideo od BBG. Tym razem przedstawiamy przebieg prac nad motocyklem Moto Guzzi 1200 Sport, który zawitał do nas na odszczurzenie i pełne ceramiczne zabezpieczenie.

Prace rozpoczęliśmy od gruntownego czyszczenia całego motocykla, a było co czyścić. Spędziliśmy wiele godzin, by zrzucić z bzyka cały brud. Najwięcej czasu poświęciliśmy na doprowadzenie srebrnego silnika do prawidłowego stanu, zrzucając z niego pozasychany olej. Z kolei spód i tył motocykla to jedna wielka bryła powgryzanego asfaltu, który punkt po punkcie pousuwaliśmy. Doczyściliśmy felgi oraz wszystkie inne elementy Guzziego. Finalnie dokładnie umyliśmy i wysuszyliśmy cały motocykl ciepłym i filtrowanym powietrzem.

Proces regeneracji rozpoczęliśmy od usunięcia starych naklejek autostradowych oraz starego tankpada, który w kilku miejscach zaczął odchodzić. Następnie wykonaliśmy liczne zaprawki lakiernicze. Wypolerowaliśmy elementy metalowe jak klamki, czy wydech. Dużo czasu poświęciliśmy na kolektor i układ wydechowy z którego zrzuciliśmy tonę rdzy i osadów, by wyciągnąć z niego prawilny blask. Finlanie skupiliśmy się na czarnym lakierze Gutka, który był tuuuuurbo porysowany. Pracę z lakierem rozpoczęliśmy od mocnego cuttingu na maszynie rotacyjnej, by ściąć jak najwięcej zarysowań. Następnie weszliśmy z polerowaniem na maszynie oscylacyjnej, by dociąć pozostałe rysy i wyciągnąć z lakieru odpowiednią głębie i lustro. Zlikwidowaliśmy około 80% niedoskonałości całej powłoki lakierniczej.

Najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie motocykla. Zakonserwowaliśmy poszczególne elementy Gutka. Kable. Silnik. Rama. Sety. Laki. Gumy. Wszystkie elementy otrzymały odpowiednią ochronę. Na elementy plastikowe i lakierowane nałożyliśmy powłokę ceramiczną, a po jej utwardzeniu - drugą warstwę w postaci powłoki hydrofobowej. Dołączone trzy kufry również przeszły odpowiednie zabiegi - od czyszczenia przez regenerację po zabezpieczenie powłokami ceramicznymi. Na koniec skupiliśmy się na wyczyszczeniu biało-czarnego skórzanego siedzenia motocykla, by odzyskał swój naturalny wygląd. Na koniec nałożyliśmy na całe siedzisko odpowiednią powłokę.

Zobaczcie, jak pracowaliśmy z Moto Guzzi. Jak wyciągnęliśmy z motocykla drugie życie. Jak błyszczy. Jak mieni się lakier. Odświeżony Gutek wraca na warszawskie ulice i w kolejne podróże ze swoim Właścicielem!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 16 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, BBC Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue.