MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Prezentujemy najnowszą realizację BBG z efektu prac nad Ducati 821 Monster, który wjechał do nas na zabezpieczenie powłokami ceramicznymi. Ten praktycznie nowy motocykl z 2019 roku przeszedł zabiegi szczegółowego czyszczenia, regeneracji powłoki lakierniczej i zabezpieczenia powłokami ceramicznymi praktycznie całej konstrukcji.

Mimo, że motocykl jest praktycznie nowy, prace rozpoczęliśmy od szczegółowego czyszczenia całej konstrukcji. Po co? Po to, by nakładane późniejsze powłoki miały sens i większą trwałość. Doczyściliśmy każdy zakamarek włoskiej konstrukcji wyciągając fabryczne smary i najdrobniejsze nieczystości.

Następnie skupiliśmy się na regeneracji powłoki lakierniczej, która przez niewłaściwe mycie posiadała liczne waterspoty (zaschnięte plamy po twardej wodzie). Delikatny czerwony lakier typu UNI posiadał również dużo zarysowań co niestety jest normalne przy tym lakierze i braku zabezpieczenia. Poprzez jednoetapowe odświeżenie lakieru usunęliśmy około 95% niedoskonałości. Dodatkowo wypolerowaliśmy przednią lampę by nabrała odpowiedniej ostrości.

Finalnie mogliśmy przejść do nakładania zabezpieczeń w celu odpowiedniej ochrony Monstera. Zaczęliśmy od konserwacji luźnych elementów jak kable. Następnie sety. Lagi. Silnik. Rama. Elementy gumowe. Itp! Na elementy plastikowe i czerwony lakier nałożyliśmy bazową powłokę ceramiczną, by jak najlepiej zabezpieczyć delikatny lakier Ducati. Czarne felgi i wydech otrzymały powłokę ceramiczną odporną na działanie wysokiej temperatury a winylowe siedzisko odpowiednią powłokę, by zabezpieczyć również i ten element motocykla. Na koniec nasmarowaliśmy łańcuch. Po wygrzaniu bazowej powłoki na cały motocykl wjechała druga warstwa ceramiki w postaci powłoki hydrofobowej, która ma za zadanie odpychać wodę i pierwsze drogowe syfy. Dodatkowo powłoka nadała zaj**istej szklistości mieniącego się czerwonego lakieru.

Zobaczcie naszą najnowszą realizację spod znaku BBG. Pamiętajcie, że nawet nowe motocykle "wyjęte z kartonu" wymagając odpowiedniej regeneracji i zabezpieczenia, by możliwie jak najdłużej podtrzymać ich salonowy look. Sprawdźcie nas!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 10 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, BBC Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Motul C2 Chain Lube Road.

monster821_3.jpgmonster821_4.jpgmonster821_2.jpg