MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Prezentujemy najnowsze wideo z przebiegu prac w studio Bling Bling Garage. Tym razem na motodetailingowy warsztat wjechała Yamaha FJR 1300 w rewelacyjnym kawowym malowaniu. Wspólnie z Właścicielem uzgodniliśmy indywidualny zakres prac oparty na pakiecie Ceramic Bling.

Prace rozpoczęliśmy od usunięcia "ściany" zaschniętych robaków z przodu motocykla, powgryzanych w lakier i przednią szybę. Następnie przeprowadziliśmy gruntowne czyszczenie całej konstrukcji Yamy od kół po końcówki kierownicy zrzucając wszelki syf, asfalt, brud. Finalnie umyliśmy FJR-kę i osuszyliśmy filtrowanym powietrzem.

Regenerację rozpoczęliśmy od wypolerowania części metalowych i nielicznych chromowanych - dźwignie i wielkie kominy motocykla odzyskały dawny blask. Następnie przeszliśmy do wykonania masy zaprawek lakierniczych, między innymi na felgach motocykla. Dalej przeszliśmy do regeneracji przedniej szyby, by zminimalizować wżery po robakach, zarysowania i uzyskać jej większą przejrzystość. Finalnie przeszliśmy do regeneracji lakieru FJR-y, który mimo przebiegu nie był w złym stanie. Wykonaliśmy jednoetapową korektę lakieru, dzięki której zlikwidowaliśmy praktycznie wszystkie niedoskonałości lakieru.

Najważniejsze w detailingu jest zabezpieczenie! Proces ten rozpoczęliśmy od luźnych elementów jak kable. Następnie wjechaliśmy z dressingami na części gumowe. Silnik. Rama. Sety. Lagi ... wszystkie elementy otrzymały solidną dawkę ochronną. Na lakier i plastikowe elementy wjechaliśmy z bazową powłoką ceramiczną, a po jej wygrzaniu nałożyliśmy drugą warstwę powłoki hydrofobowej. Na felgi i kominy wjechała sprawdzona ceramika odporna na wysoką temperature. Nie zapomnieliśmy o trzech dołączonych kufrach, które przeszły pełny proces detailingowy - od czyszczenia po zabezpieczenie ceramiką.

Zobaczcie, jak wyciągnęliśmy Yamahę FJR 1300. Jak mieni się lakier! Tak się robi motodetailing! Jesteśmy najlepsi... sprawdźcie nas!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 12 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Hydro HD, Ultracoat Metal Guard, Motul E4 Perfect Seat, BBC Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue.