MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Bang! Łapcie najnowszą realizację od BBG. Tym razem prezentujemy przebieg prac nad prawie ćwierćwiecznym motocyklem - Yamaha Virago z 1995 roku. Motocykl w rękach jednego Właściciela od wielu, wielu lat. Tenże postanowił w końcu zafundować swojej Towarzyszce podróży po Szkocji porządne motocyklowe SPA. Oczywiście w Bling Bling Garage.

Prace z Wirażką rozpoczęliśmy od demontażu licznych skórzanych akcesoriów oraz zmasakrowanej (połamanej w wielu miejscach) szyby. Po zabezpieczeniu elektroniki rozpoczęliśmy proces gruntownego czyszczenia 25-letniej Yamahy. Najwięcej czasu poświęciliśmy na usunięcie zaschniętego oleju z całego silnika oraz na doprowadzenie szprychowanych felg i zacisków hamulcowych do należytego ładu. Po wielu godzinach czyszczenia przystąpiliśmy do umycia motocykla, a następnie do delikatnego osuszenia konstrukcji ciepłym powietrzem.

Proces regeneracji był chyba najdłuższy, ponieważ pod zrzuconym syfem czaiły się dalsze niespodzianki, wynikające z długoletniej eksploatacji. Rdza. Zmatowienia. Osady. Wżery. Zabawę rozpoczęliśmy od usuwania zacieków po starej chemii z dekli silnika. Dalej zrzuciliśmy rdzę, przepalenia i przetopienia z układu wydechowego. Następnie wykonaliśmy masę zaprawek lakierniczych. Dużo czasu poświęciliśmy na regenerację elementów chromowanych, które są wizytówką tego modelu, zrzucając z nich rdzę i oksydację. Finalnie przeszliśmy do regeneracji całej powłoki lakierniczej, która była w agonalnym stanie. 25 lat jazdy robi swoje. Wykonaliśmy dwuetapową korektę lakieru - od mocnego cuttingu po finish - usuwając około 80% niedoskonałości powłoki lakierniczej.

Zabezpieczenie motocykla rozpoczęliśmy od luźnych elementów. Kable. Sety. Gumy. Silnik. Wszystkie elementy Virago zostały zakonserwowane. Następnie przeszliśmy do zabezpieczenia elementów chromowanych, a finalnie do nakładania powłok ceramicznych na odświeżony lakier Yamahy. W czasie wygrzewania pierwszej warstwy ceramiki zajęliśmy się licznymi skórzanymi akcesoriami dołączonymi do motocykla. Wszystkie skóry - od siedziska po kufry - otrzymały solidną dawkę czyszczącą i impregnującą materiały skórzane. Po wygrzaniu lakieru rozpoczęliśmy nakładanie drugiej warstwy ceramiki w postaci powłoki hydrofobowej, by jeszcze bardziej zabezpieczyć poszczególne elementy i podbić gloss Virago.

Zobaczcie najnowszą realizację BBG. Prawie ćwierćwieczna Yamaha Virago odzyskała swój dawny blask, na który w pełni zasłużyła. Chromy znowu lśnią. Lakier ponownie błyszczy. Tak się robi motocyklowe SPA w Polsce. Sprawdźcie nas! Bling Bling!

Rada BBG: wymiana wybranych elementów np. szyby
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 18 godzin
Zabezpieczenie: Gtechniq C1 Crystal Lacquer, Gtechniq C2 Liquid Crystal, Gtechniq C4 Permanent Trim, Gtechniq M1, BBC Detailer, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Gliptone GT11 Conditioner.