MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Prezentujemy najnowszy projekt spod znaku BBG. Na zdjęciach zobaczycie efekt prac nad BMW R 1200 C, którą przywieźliśmy na odszczurzenie i zabezpieczenie ceramiczne. Dodatkowo umówiliśmy z Właścicielem kilka dodatkowych prac przy Bondzie i mieliśmy dość sztywny deadline - wyrobić się przed ceremonią ślubną :). Czyli nie ma, że na poniedziałek - musieliśmy ogarnąć zmęczonego Bonda w 2 dni, by mógł zawieźć młodą parę na ślub.

Standardowo prace rozpoczęliśmy od gruntownej kąpieli. Spodziewaliśmy się dodatkowych atrakcji i nie pomyliliśmy się wcale. Olej na spodzie silnika. Olej na cylindrach. Wszędzie wżery. Syf. Piach. Asfalt. Smoła. Zacieki po starej i zbyt agresywnej chemii. Po uporaniu się z czyszczeniem przeszliśmy do mycia motocykla i dalej do suszenia. Wszystko po, żeby dopiero odkryć, z czym będziemy się mierzyć...

Regenerację rozpoczęliśmy od usunięcia starej naklejki z przedniego błotnika. Następnie zlikwidowaliśmy zacieki po chemii z aluminiowej ramy i stelaża zawieszenia. Dalej zajęliśmy się odrdzewianiem i odszczurzaniem układu wydechowego, z którego zrzuciliśmy rdzę oraz wtopione plastikowe części obuwia motocyklowego :). Następnie przeszliśmy do jednoetapowego polerowania przedniej szyby, by choć trochę zniwelować zarysowania i uzyskać przejrzystość. Finalnie zajęliśmy się zmęczonym lakierem Bonda. Rysy. Rysy. Rysy. Od mikrorys wynikających z codziennej eksploatacji niezabezpieczonego lakieru po turbogłębokie zarysowania. Po dokładnej analizie przystąpiliśmy do pełnej, trzyetapowej korekty lakieru, dzięki której usunęliśmy około 80% niedoskonałości z całej powłoki lakierniczej. Na koniec zajęliśmy się chromami i biżutami Bonda, z których stopniowo usuwaliśmy rdzę, wżery i przebarwienia, uzyskując prawilny gloss.

W ostatnim procesie rozpoczęliśmy zabezpieczenie całego motocykla, by zminimalizować efekt jego starzenia i nadać mu odpowiedni look. Zabezpieczyliśmy wszystkie możliwe elementy - od śrubek po chromy. Finalnie nałożyliśmy powłokę ceramiczną na cały lakier Bonda. Podczas utwardzania bazowej powłoki zajęliśmy się dołączonymi kuframi i siedziskiem, odpowiednio je impregnując. Po wygrzaniu powłok nałożyliśmy kolejną warstwę na lakier - powłokę hydrofobową, by podbić hydrofobowość i nadać gloss lakierowi.

Zobaczcie, jak wyszedł nam zmęczony egzemplarz Bonda, który w zasadzie prosto od nas wybiera się na ślub :). Młodej parze życzymy szczęścia, a przede wszystkim bezpiecznego sezonu motocyklowego... we dwoje... a raczej troje :). Łapcie foty i sprawdźcie nasz kolejny projekt Bling Bling Garage. Jesteśmy najlepsi...

Rada BBG: chromowanie felg i końcówek wydechów, lakierowanie skórzanej kanapy, wymiana wybranych elementów
Pakiet: Custom Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/custom-bling)
Czas realizacji: 12 godzin
Zabezpieczenie: Gtechniq C1 Crystal Lacquer, Gtechniq C2V3 Liquid Crystal, Gtechniq C4 Permanent Trim, Gtechniq M1 All Metal Polish, BBC Detailer, Gliptone GT11 Conditioner.

bond_007_4.jpgbond_007_3.jpgbond_007_1.jpg