MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Zobaczcie najnowszą realizację BBG. Tym razem na fotkach prezentujemy efekt prac nad osiemnastoletnim Road Kingiem, który jest w rękach jednego Właściciela od nowości! Przez te wszystkie lata Harley był prawidłowo pielęgnowany, choć napotkaliśmy na kilka niespodzianek podczas uczty z Królem :).

Pierwsza zaskoczyła nas zaraz przy zabezpieczeniu elementów elektroniki. Przy główce ramy, na półce napotkaliśmy na wielką, zbitą grudę smaru wielkości słoika masła orzechowego - w końcu mamy do czynienia z amerykańską marką. Po wydobyciu go z półki, rozpoczęliśmy gruntowne czyszczenie konstrukcji. Nie obyło się bez kolejnych atrakcji :). Asfalt powbijany w każdy zakamarek. Zaschnięty olej na spodzie. Zapieczone szprychy. Rdza. Jednym słowem, osiemnaście lat eksploatacji robi robotę :). Po kilku godzinach czyszczenia Kinga przeszliśmy do mycia i suszenia - oczywiście, jak zawsze ciepłym i filtrowanym powietrzem.

Regenerację rozpoczęliśmy od demontażu kilku naklejek, o co poprosił Właściciel. Zajęliśmy się również zminimalizowaniem skutków po paciaku na gmolach, by w miejscach kontaktu zrzucić z nich rdzę i delikatnie je przepolerować. Wykonaliśmy kilka zaprawek lakierniczych. Następnie zajęliśmy się zmęczonym lakierem Harleya. Rysy duże. Rysy małe. Zmatowienia. 18 lat :). Ostatecznie zdecydowaliśmy się na pełną, trzyetapową korektę lakieru, co przełożyło się na usunięcie około 85% niedoskonałości powłoki lakierniczej. Następnie punktowo polerowaliśmy czarne elementy ramy i zawieszenia, by choć trochę zrównały się z błyszczącym lakierem Króla. Na koniec wypolerowaliśmy całą chromowaną biżuterię Roada, by uzyskać sprawdzony gloss spod szyldu BBG.

Proces zabezpieczenia Osiemnastolatka rozpoczęliśmy od kabli. Potem rama, silnik, sety, lagi, gumy i plastiki. Wszystkie elementy otrzymały sprawdzoną porcję zabezpieczenia. Następnie przeszliśmy do nakładania bazowej powłoki ceramicznej na lśniący lakier Kinga. Chromowane obręcze i kominy również otrzymały ceramikę odporną na działanie wysokiej temperatury. W trakcie wygrzewania bazowej powłoki zajęliśmy się czyszczeniem i impregnacją trzech skórzanych kufrów i siedziska - siedzisko i kufry również otrzymały powłokę ceramiczną przeznaczoną do materiałów skórzanych. Dodatkowo, na prośbę Właściciela, zajęliśmy się akcesoryjną szybą, przy której w pierwszej kolejności przepolerowaliśmy elementy metalowe, by po oczyszczeniu zabezpieczyć ją powłoką ceramiczną. Na sam koniec nałożyliśmy powłokę hydrofobową na większość elementów Harleya, by zapewnić rewelacyjny poślizg i zrzut wszelkich nieczystości na przyszłość.

Łapcie foty i zobaczcie jak wyszedł nam osiemnastoletni Harley - a raczej jak wyjechał z Bling Bling Garage. Praca przy tym motocyklu to była czysta przyjemność. Jest Bling przez duże B? Hell yeahhh!!!

Rada BBG: punktowe odrdzewienie wybranych elementów, ręczne polerowanie szprych
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 16 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Hydro HD, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, BBC Protectant, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue.

 roadking18_2.jpgroadking18_3.jpgroadking18_1.jpg