MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Boom! Łapcie najnowsze wideo z przebiegu prac nad Kawasaki ZX6R Ninja, które wjechało do Bling Bling Garage. z Właścicielem umówiliśmy się na indywidualny zakres prac oparty na pakiecie Ceramic Bling. Dodatkowo aplikowaliśmy nasz zmodyfikowany pakiet Helmet Bling w wersji ceramicznej.

Zabawę rozpoczęliśmy od gruntownego czyszczenia całego motocykla. Najwięcej czasu poświęciliśmy na usunięcie powbijanego wszędzie smaru z łańcucha i powgryzanych resztek gumy i asfaltu spod zadupka - na mieście była palona guma! Do tego doszła dekontaminacja. Usuwanie ciężkich zabrudzeń z całej konstrukcji dało nam ostro w kość, jednak po kilku godzinach walki mogliśmy przejść do umycia motocykla, a następnie jego osuszenia filtrowanym, ciepłym powietrzem.

Następnie przeszliśmy do demontażu całej masy naklejek - łącznie z oryginalnymi ZX6R/ Ninja, by zastąpić je akcesoryjnymi, dopasowanymi do upodobań Klienta. Dodatkowo wycięliśmy z czarnej folii naklejki, by zaślepić dziury w karbonowych osłonach ramy. Podkleiliśmy gumę odstającą przy wydechu, żeby nie latała jak szalona pod wpływem wiatru. Następnie przeszliśmy do wykonania punktowych zaprawek lakierniczych na wybranych elementach motocykla. I w końcu od dwuetapowej korekty czarnego lakieru Kawy rozpoczęliśmy regenerację, co przełożyło się na usunięcie 85% niedoskonałości. Następnie wykonaliśmy jednoetapowe polerowanie wszystkich karbonowych dodatków, żeby pasowały do lakieru. Wykonaliśmy również szybki onestep szyby i przednich reflektorów, by zrzucić z nich osady i zniwelować zarysowania. Na sam koniec zamontowaliśmy nowe naklejki, osłony karbownowe na bak, oraz stompgripy i tankpad.

Po całej masie dodatkowych zadań przeszliśmy do zabezpieczenia czarnej, odświeżonej Kawy. Zabezpieczyliśmy wszystkie możliwe elementy motocykla - od luźnych kabli na elementach gumowych kończąc. Na lakier, karbony i plastiki wjechała bazowa powłoka ceramiczna, natomiast na felgi i wydech Yoshimury wjechała ceramika odporna na działanie wysokiej temperatury. W trakcie utwardzania bazy zajęliśmy się siedziskiem ZX6R, które otrzymało powłokę przeznaczoną do winylowych powierzchni. Po utwardzeniu pierwszej warstwy ceramiki przeszliśmy do nakładania drugiej warstwy w postaci powłoki hydrofobowej.

Boom! Łapcie kolejne szalone wideo od BBG i sprawdźcie, jak pracowaliśmy nad czarnym Kawsaki ZX6R. Odmieniona Kawa wraca na warszawskie ulice. Bling!

Rada BBG: brak
Pakiet: Custom Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/custom-bling)
Czas realizacji: 16 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, BBC Protectant, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Motul C2 Chain Lube Road.