MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Zobaczcie najnowsze wideo motocyklowego SPA o pracy nad wyjątkowym sportem - Hondą CBR 1000 RR Fireblade w specyfikacji SP. Ten japoński przecinak wleciał do BBG na pełne odświeżenie i zabezpieczenie powłokami ceramicznymi.

Zabawy z CeBRą rozpoczęliśmy od usunięcia naklejki z baku na prośbę Właściciela. Mimo że motocykl był bardzo zadbany, czyszczenie zajęło nam kilka godzin. Asfalt. Smar z łańcucha. Pełna dekontaminacja. Gruntownie wyczyściliśmy każdy możliwy szczegół i finalnie przeszliśmy do mycia motocykla. Po wysuszeniu filtrowanym, ciepłym powietrzem doczyściliśmy syf zebrany pod kanapami i boczkami Fireblade'a.

Następnie przeszliśmy do regeneracji, którą rozpoczęliśmy od nielicznych metalowych elementów, by zrzucić z nich osady powstałe w wyniku eksploatacji. Wypolerowaliśmy aluminiowy wahacz i końcówkę wydechu Leo Vince'a. Następnie przeszliśmy do regeneracji lakieru. Po analizie stanu owiewek zdecydowaliśmy się na jednoetapowe polerowanie lakieru, by wyciągnąć z niego jak najwięcej glossu. a nie chamsko sCUTować powierzchnie. Usunęliśmy około 95% niedoskonałości powłoki lakierniczej. By wszystko do siebie pasowało, wypolerowaliśmy również przednią szybę i reflektory motocykla. Na koniec nie odpuściliśmy łańcuchowi i zębatce, które miały już pierwsze oznaki rdzy i wżarte przebarwienia od użycia niewłaściwej chemii do czyszczenia napędu. Zminimalizowaliśmy przebarwienia, by napęd odzyskał odpowiedni look.

Proces zabezpieczenia rozpoczęliśmy od zabezpieczania luźnych elementów jak kable. Odpowiednią ochronę otrzymały wszystkie elementy motocykla. Metale. Silnik. Gumy. Kiera. Sety. ITP ITD!. Następnie przeszliśmy do nakładania powłok ceramicznych na cały lakier i plastiki CeBRy. Piękne, złote, kute felgi oraz końcówka wydechu otrzymały odpowiednie powłoki odporne na działanie wysokiej temperatury. Nie zapomnieliśmy o siedzisku Hondy, które też zostało zabezpieczone odpowiednią powłoką. Po wygrzaniu powłoki bazowej przeszliśmy do nakładania drugiej warstwy ceramiki w postaci powłoki hydrofobowej, która ma za zadanie odpychać pierwszy brud i wodę z motocykla. Na koniec nasmarowaliśmy łańcuch, ale to chyba oczywiste :).

Tak zabezpieczona Honda może wracać na warszawskie ulice. Pełna blasku i wdzięku, a przy okazji po japońsku wściekła. Łapcie najnowszą krwistą realizację BBG. Motodetailing? Tylko Bling Bling Garage! Łutututuuuutuuuu!

Rada BBG: demontaż przedniej szyby i pełna regeneracja
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 14 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Ultracoat Fabric & Leather, BBC Protectant, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Mothers Billet, Motul C3 Chain Lube Road.