MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Leci najnowsze wideo BBG! Tym razem zobaczycie, jak pracowaliśmy nad amerykańskim dzikusem spod znaku H-D. Sportster zawitał do nas na odświeżenie i ceramiczne zabezpieczenie całego motocykla.

Prace z Harrym rozpoczęliśmy od lekkiego pianowania całej konstrukcji ze względu na grubą warstwę kurzu. By nie porysować licznych lakierowanych elementów, zdecydowaliśmy się na dwuetapowe pianowanie. Następnie gruntownie wyczyściliśmy każdy możliwy szczegół Sportstera, zrzucając z niego cały drogowy syf nagromadzony przez ostatnie lata eksploatacji. Dużo czasu poświęciliśmy na szprychowane koła by oczyścić każdą szprychę z metalicznych osadów. Wykonaliśmy kilkukrotną dekontaminację całej konstrukcji, by zrzucić każdy możliwy syf z Harrego.

Proces regeneracji rozpoczęliśmy od wykonania kilku zaprawek lakierniczych. Następnie przeszliśmy do spolerowania metalowych elementów, które posiadały liczne zacieki po użytej niewłaściwej chemii do pielęgnacji Harrisa. Uporaliśmy się z tym, wyciągając metale na prawilny look. Po oględzinach delikatnego lakieru w kolorze czarne UNI (blah!) zdecydowaliśmy się na dwuetapową korektę lakieru, dzięki której pozbyliśmy się około 90% wszelkich niedoskonałości lakieru, w tym wszystkich rys i zmatowień. Na pozostałych elementach lakierowanych motocykla jak kierownica, lagi i wahacz wykonaliśmy jednoetapowe polerowanie, by odświeżyć również i te elementy motocykla.

Wisienką na torcie zabaw z Harrym było zabezpieczanie całej konstrukcji by podtrzymać jak najdłużej wyjątkowy bling motocykla. Silnik. Kable. Metale. Chromy. Siedzisko. Teleskopy. Wszystkie elementy otrzymały solidne zabezpieczenie. Następnie przeszliśmy do lakieru i nakładania powłok ceramicznych na wszystkie lakierowane i plastikowe elementy. Obręcze kół otrzymały również porcję ceramiki, a matowe kominy Vance&Hines odpowiednią ceramikę odporną na działanie wysokiej temperatury. Po utwardzeniu bazowej ceramiki przystąpiliśmy do nakładania twardego topcoatu, by podbić hydrofobowość całej konstrukcji, a dzięki kolejnej warstwie powłoki możliwie jak najlepiej odpychać każdy drogowy brud.

Łapcie najnowszą realizację z przebiegu prac studia nad Sportsterem. Kolejne krwiste wideo naszej produkcji! Sprawdź nas! Bling!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 11 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Hydro HD, Ultracoat Metal Guard, Shiny Garage Morning Dew, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Red, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Mothers Billet, Mothers California Gold All-Chrome Protects, Gliptone GT13 Conditioner With Repellent, Motul E4 Perfect Seat.