MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Prezentujemy najnowszą realizację motocyklowego SPA. Tym razem zobaczycie efekt prac nad odszczurzaniem Ducati Diavel Carbon. Motocykl trafił do nas w dość zmęczonym stanie - w przeszłości "garażowany" na zewnątrz. Wszechobecna rdza. Wżery. Osady. Naloty. Przytarcia od gleb po obu stronach motocykla. Ciężki przypadek. Z Właścicielem ustaliliśmy indywidualny zakres prac oparty na pakiecie Ceramic Bling.

W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy gruntowne i szczegółowe czyszczenie całej konstrukcji motocykla. Felgi. Silnik. Kratownicowa rama. Monowahacz. Szczegóły. Szczegóły. Szczegóły. Po umyciu i wysuszeniu Gladiatora dopiero zobaczyliśmy z czym będziemy walczyć ...

Regenerację rozpoczęliśmy od ... lakierowanych felg z aluminiowymi elementami, które pokryte były rdzą, wżerami i innymi nalotami. Masssakra. Ze względu na trudny dostęp i specyficzny lakier zdecydowaliśmy się na ręczne polerowanie aluminiowych elementów by zminimalizować wżery i nie dopuścić do porysowania lakieru. Po kilku godzinach polerowania felgi odzyskał swój prawilny blask. Następnie wykonaliśmy masę zaprawek lakierniczych na wybranych elementach. Potem skupiliśmy się a minimalizowaniu skutków dwóch gleb, by owiewki odzyskały swój właściwy wygląd. Następnie zajęliśmy się odświeżeniem matowych, karbonowych elementów, które otrzymały delikatną dawkę jednoetapowego mechanicznego polerowania. Na koniec zajęliśmy się czerwonym lakierem UNI, gdzie wykonaliśmy dwuetapową korektę lakieru, pozbywając się około 95% niedoskonałości powłoki lakierniczej.

Odświeżony motocykl otrzymał solidną dawkę zabezpieczenia. Kable. Rama. Silnik. Elementy gumowe dostały odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Na lakier, plastiki i karbony wjechała bazowa powłoka ceramiczna. Felgi dostały również ceramikę, a na kolektory i wydech nałożyliśmy powłoki odporne na działanie temperatury. W czasie utwardzania powłoki zajęliśmy się zamszową kanapą, która wymagała niestandardowego potraktowania. Po wygrzaniu bazowej powłoki nałożyliśmy kolejną warstwę ceramiki w postaci powłoki hydrofobowej, by jeszcze bardziej zabezpieczyć Dukata.

Łapcie foty. Sprawdźcie, jak pracowaliśmy nad bolońskim Diavelem. Szatan, szatan, szatan....

Rada BBG: demontaż felg i ich pełna regeneracja.
Pakiet: Custom Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/custom-bling)
Czas realizacji: 16 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, ADBL QD1, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Mothers Billet, Motul C2 Chain Lube Road.

diavelCar03.jpgdiavelCar04.jpgdiavelCar02.jpg