MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Przedstawiamy najnowsze wideo od BBG. Może nie tak legendarne jak film Terminator 2: Dzień Sądu, w którym Fat Boy z 1991 roku zagrał jedną z ról, ale ukazujące jak pracowaliśmy przy limitowanej edycji amerykańskiej marki z Milwaukee. Harley-Davidson Fat Boy z 2017 zawitał do nas na doczyszczenie, regenerację i ceramiczne zabezpieczenie całego motocykla.

Prace rozpoczęliśmy od gruntownego czyszczenia konstrukcji. Zrzuciliśmy cały brud, gdzie najwięcej czasu poświęciliśmy na spód motocykla, doprowadzając go do fabrycznego stanu. Po umyciu i wysuszeniu Fat Boya dopiero zobaczyliśmy, z czym będziemy się mierzyć w procesie regeneracji...

Na pierwszy ogień lane, wielkie i delikatne felgi, które jakiś nicpoń "na myjni" potraktował ostrą chemią. Felgi wyglądały żałośnie - mnóstwo wżartych w strukturę metalu zacieków, dodatkowo resztki płynu hamulcowego po jednej ze stron. Felgi zakwalifikowaliśmy do demontażu i polerowania wibracyjnego, jednak by wyjść na przeciw oczekiwaniom Klienta, zdecydowaliśmy się na ręczne polerowanie felg, nad którym spędziliśmy kilka godzin ciężkiej pracy, minimalizując wszystkie zacieki. Następnie zajęliśmy się limitowanym malowaniem Harrego. Mikrorysy i zmatowienia powłoki lakierniczej załamywały światło, maskując piękny lakier. Dzięki dwuetapowej korekcie lakieru wyciągnęliśmy rewelacyjny gloss z czarnoniebieskiego lakieru, usuwając około 95% zarysowań i zmatowień powłoki. W dalszym etapie przepolerowaliśmy wszystkie chromy i satynowe elementy motocykla, by zrzucić z nich pozostałości po myjniach ręcznych. Na koniec wykonaliśmy kilka zaprawek lakierniczych na innych wybranych elementach Fat Boya.

Zabezpieczanie rozpoczęliśmy od plastikowych, metalowych i gumowych elementów, by finalnie przejść do nakładania powłok ceramicznych. Na cały lakier wrzuciliśmy bazową powłokę ceramiczną. Na lane felgi również wjechała ceramika, by zabezpieczyć jak najlepiej wielkie obręcze. Na satynowe wykończenia, układ wydechowy i wybrane elementy silnika wjechała sprawdzona powłoka odporna na wysoką temperaturę. W czasie utwardzania bazowej ceramiki zajęliśmy się skórami, kuframi i siedziskami. Po utwardzeniu powłok nałożyliśmy kolejną warstwę w postaci powłoki hydrofobowej.

Łapcie kolejne krwiste wideo od BBG i sprawdźcie, jak pracowaliśmy nad legendarnym Fat Boyem. Teraz sam Arnold chciałby nim się wozić. "I'll Be Back"! Hell yeah!

Rada BBG: polerowanie wibracyjne felg
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 15 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Shiny Garage Morning Dew, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Mothers California Gold All-Chrome Protects, Gliptone GT11 Leather Conditioner.