MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Łapcie najnowszą realizację BBG z przebiegu prac nad nowym Road Glide'm. Harley wjechał do nas zaraz po wyjęciu z kartonu, pachnący świeżością i nowością. Właścicielowi zależało na ceramicznym zabezpieczeniu nowego motocykla - o to właśnie chodzi! Jednak zanim nałożyliśmy powłoki ceramiczne, Harrego należało szczegółowo wyczyścić z pofabrycznych nieczystości, by uzyskać chirurgicznie czyste i zregenerowane powierzchnie pod nałożenie powłok.

Prace rozpoczęliśmy od dokładnego czyszczenia każdego zakamarka amerykańskiej konstrukcji. Wedle naszego standardu wykonaliśmy każdy detailingowy proces, gdzie najwięcej czasu poświęciliśmy na zrzucanie fabrycznych smarów z opon Harleya. Po umyciu i osuszeniu Road Glide'a przeszliśmy do regeneracji lakieru.

Oględziny powłoki lakierniczej w kolorze czarne UNI potwierdziły nasze wcześniejsze przypuszczenia. Mikrorysy. Punktowe zmatowienia. Waterspoty. Tak, tak - nowe sprzęty też wymagają regeneracji lakieru. By nie katować za bardzo lakieru, zdecydowaliśmy się na jednoetapowe odświeżenie całej powłoki lakierniczej, by usunąć wszelkie skazy. Dodatkowe prace regeneracyjne wykonaliśmy na lakierowanych częściach silnika. Na koniec przepolerowaliśmy nieliczne elementy chromowane, by pasowały do czarnego, błyszczącego lakieru. Oczywiście nie zapomnieliśmy o trzech gigantycznych kufrach, które przeszły pełne procesy detailingowe od umycia przez regenerację po zabezpieczenie ceramiką.

Zabezpieczanie Road Glide'a rozpoczęliśmy od silnika, luźnych elementów, nielicznych plastików i elementów gumowych. Zaimpregnowaliśmy wszystkie elementy skórzane, łącznie z siedziskiem Harrego. Następnie przeszliśmy do nakładania powłok ceramicznych, gdzie spędziliśmy kilka godzin pracy, by zabezpieczyć możliwie jak najwięcej elementów konstrukcji. Następnie nałożyliśmy powłoki ceramiczne na czarne felgi. Odporną na działanie temperatury powłokę ceramiczną otrzymały wybrane części silnika i czarne kominy Harleya. Po utwardzeniu bazowej ceramiki przeszliśmy do nakładania drugiej warstwy ceramiki - topcoat - w postaci powłoki hydrofobowej.

Zobaczcie, jak powinien wyglądać Harley opuszczający fabrykę w Milwaukee. No jest wykur#$%ty bling. Tak ma być! Road Glide wjeżdża na warszawskie ulice. Bang!

Rada BBG: cieszyć się z jazdy! :)
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 14 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Shiny Garage Morning Dew, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Red, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Mothers California Gold All-Chrome Protects, Gliptone GT11 Leather Conditioner.