MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Leci najnowsza produkcja wideo BBG, gdzie pracowaliśmy nad leciwym modelem z 1993 roku. Honda Shadow przyjechała do nas na doczyszczenie, regenerację i zabezpieczenie Premium. Po niemalże kilkudziesięciu latach użytkowania Pan Cieniu zasługuje na detailing spod szyldu BBG!

Gruntowne czyszczenie Hondy zajęło nam wiele godzin. Ponad 20-letni brud zdążył odznaczyć swoje piętno na konstrukcji motocykla. Najwięcej czasu poświęciliśmy na doczyszczanie szprychowanych felg oraz spodu motocykla. Napęd i łańcuch również przysporzyły nam dodatkowych czynności.

Po umyciu i wysuszeniu rozpoczęliśmy dalsze doczyszczanie i punktową dekontaminację, by pozbyć się resztek syfów z całej konstrukcji. Teraz dopiero zobaczyliśmy, z czym tak naprawdę się mierzymy. Wżery. Przebarwienia. Bardzo głębokie rysy. Stare, odchodzące naklejki i emblematy. Po uzgodnieniach z Klientem zdjęliśmy emblematy oraz stare, nieoryginalne paski z lakieru. Wykonaliśmy masę zaprawek lakierniczych na całej konstrukcji motocykla - od ramy przez silnik po lakierowane elementy. Mnóstwo czasu poświęciliśmy na odrdzewianie poszczególnych elementów motocykla jak np. przednia tarcza hamulcowa. Wypolerowaliśmy wszystkie metalowe i chromowane elementy bzyka, by finalnie przejść do regeneracji powłoki lakierniczej. F!@#k!!! Masssakra. Nie dość że czarne UNI, to cienki lakier, a na dodatek turbogłębokie rysy. No k@#$w miodzio... Zdecydowaliśmy się na czteroetapową korektę lakieru, począwszy od mocnego cuttingu, by wyciąć jak najwięcej głębokich zarysowań. Następnie wjechaliśmy z lżejszym cuttingiem, wykonaliśmy polish i przeszliśmy do finishu. Efekt? Usunęliśmy około 80% zarysowań ze starego, oryginalnego lakieru, jednocześnie nie wycinając jakoś masakrycznie powłoki lakierniczej. Efekt satysfakcjonujący. Jest gloss. Jest Bling!

Po etapie regeneracyjnym przeszliśmy do zabezpieczania całości. W pierwszej kolejności kable, rama i silnik. Następnie plastiki i elementy gumowe. Dalej zabezpieczyliśmy wszystkie metalowe i chromowane elementy, by spowolnić proces starzenia. Następnie skóry, by finalnie przejść do elementów lakierowanych, które otrzymały naturalny wosk Premium. Na koniec nałożyliśmy niewidzialną wycieraczkę na przednią lampę.

Zobaczcie, jak pracowaliśmy nad Hondą z 1993 roku. Shadow odzyskał swój dawny blask, na który z pewnością zasługuje. Właścicielowi dziękujemy za zaufanie, życzymy powodzenia w muzycznej karierze, a przede wszystkim bezpiecznego sezonu.

Przy okazji sprawdźcie Chłopaków z warszawskiej kapeli Men Of The Wild Age, do których numeru składaliśmy film. Robią świetną muzę i na pewno wkrótce będzie o nich głośno! Pozdrawiamy! Hell yeah!!!

Rada BBG: regeneracja skórzanych kufrów, lakierowanie wybranych elementów.
Pakiet: Custom Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/custom-bling)
Czas realizacji: 17 godzin
Zabezpieczenie: Swissvax Mirage, Swissvax Autobahn, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Red, Koch Chemie Pss Plast Star, Shiny Garage Morning Dew QD, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Motul C2 Chain Lube Road, Gliptone GT11 Leather Conditioner.