MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Uff... kolejny projekt ukończony na czas. Łapcie foty z przebiegu prac nad odświeżeniem japońskiego, miejskiego Szerszenia - Hondy Hornet z 2003 roku. Wieloletni brud zdążył porządnie osiąść na całej konstrukcji motocykla, więc wspólnie z Właścicielem ustaliliśmy indywidualny pakiet usług oparty o Smart Bling, by doprowadzić Horneta do satysfakcjonującego stanu.

Na szczegółowym czyszczeniu spędziliśmy wiele godzin, odkrywając stopniowo różne niespodzianki. Łańcuch. Zębatka. Spód. Felgi. Silnik. Było grubo, ale jak zawsze wyciągnęliśmy najdrobniejsze syfy z całego motocykla tylko po to, by zobaczyć że pod brudem czają się rdza, przebarwienia, i inne ciekawostki. Miód!

Regenerację rozpoczęliśmy od wykonania wielu zaprawek lakierniczych - od ramy, przez sety, na czerwonych zaciskach kończąc, by choć trochę zniwelować odpryski i niedoskonałości lakieru. Następnie zajęliśmy się całym układem wydechowym, by zrzucić rdzę i przebarwienia z kolektorów i wydechów. Dzięki odświeżeniu wszystkich elementów metalowych, aluminiowych i chromowanych wyciągnęliśmy z Horneta odpowiednią głębię. Regenerację kończyliśmy jednoetapową korektą lakieru, by zminimalizować liczne zarysowania i zmatowienia powłoki lakierniczej. Udało nam się też wyciągnąć drobinki perły mieniącej się po całym lakierze!

Proces zabezpieczania motocykla rozpoczęliśmy od silnika. Następnie nałożyliśmy dressingi na wszystkie elementy gumowe i plastikowe. Części metalowe otrzymały solidne zabezpieczenie, co spowolni proces starzenia, a na lakier nałożyliśmy twardy, syntetyczny wosk, by podbić bardziej gloss i przykryć pozostałe zarysowania powłoki lakierniczej.

Zobaczcie, jak odmieniliśmy Horneta w BBG. Hornet zadowolony. Właściciel zadowolony. My tym bardziej. Szerszeń wraca na miasto! Bzzzzz!

Rada BBG: lakierowanie wybranych elementów, odrdzewienie wybranych elementów, wieloetapowa korekta lakieru, punktowa dekontaminacja.
Pakiet: Custom Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/custom-bling)
Czas realizacji: 14 godzin
Zabezpieczenie: Soft99 Water Block Wax Gloss Type Pearl & Metallic, ADBL QD1, ADBL Quick Wax, ADBL Tire Dressing, Shiny Garage Jet Black Trim Restorer, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Motul C2 Chain Lube.

hornet3.jpghornet2.jpghornet1.jpg