MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Pink (bling)! Leci najnowsza realizacja wideo prosto od BBG. Tym razem zobaczycie, jak pracowaliśmy nad BMW F 800 GT, które pozostawiła nam Właścicielka na pełne odświeżenie i ceramiczne zabezpieczenie.

Zabawy z Bumą rozpoczęliśmy od szczegółowego czyszczenia całego motocykla, zrzucając z niego wszelki osad i drogowe nieczystości. Doprowadziliśmy spód, silnik i felgi do chirurgicznej czystości. Po umyciu i osuszeniu GT-ka zajęliśmy się przednią felgą, zrzucając z niej zaschniętą żywicę.

Regenerację rozpoczęliśmy od zajęcia się kolektorem i układem wydechowym Akrapovica, zrzucając z całości rdzawy osad i przebarwienia. W między czasie zajęliśmy się usuwaniem skutków drogowego "paciaka", wykonując małe zaprawki lakiernicze na wybranych elementach. Po inspekcji lakier motocykla okazał się nienagannym stanie posiadającym zarysowania powstałe w wyniku normalnej, codziennej eksploatacji. Decyzja o jednoetapowym polerowaniu powłoki lakierniczej, dzięki któremu odświeżyliśmy cały lakier BeMki, wyciągając z niego głębię i odpowiednie ziarno.

Proces zabezpieczenia rozpoczęliśmy od silnika, ramy i innych luźnych elementów, by w końcu przejść do wisienki na torcie - powłok ceramicznych. Powłokę bazową nałożyliśmy na cały lakier i wszystkie plastiki. Felgi i wydech Akrapa otrzymały stosowne powłoki ceramiczne odporne na działanie wysokiej temperatury. W czasie wygrzewania pierwszej warstwy zajęliśmy się kuframi i nową kanapą od Wunderlicha, by odpowiednio ją zabezpieczyć. Po utwardzeniu bazy nałożyliśmy topcoat w postaci powłoki hydrofobowej, która ma podstawowe zadanie zrzucania pierwszego drogowego syfu, dzięki czemu minimalizuje osadzanie wody i zanieczyszczeń.

Zobaczcie jak BMW F 800 GT wyjeżdża z naszego SPA. Zobaczcie jak pracowaliśmy w różowych rękawiczkach z tą Damą. Łapcie wideo i sprawdźcie nas! Zapraszamy!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 12 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, ADBL QD1, Fireball Ultimate Tire Coating Wax Blue, Motul E4 Perfect Seat, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Gliptone GT11 Leather Conditioner.