MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Zobaczcie naszą kolejną realizację. Tym razem pracowaliśmy z BMW R 1200 GS, który wjechał do nas na pełne ceramiczne zabezpieczenie. Egzemplarz wyjątkowo zmęczony...

Ceramika ceramiką, ale w pierwszej kolejności należało uzyskać chirurgicznie czyste powierzchnie motocykla. Doczyszczanie konstrukcji zajęło nam wyjątkowo dużo czasu. Motocykl wyglądał jakby przejechał po kałuży asfaltu, wpadł do beczki ze smołą, po czym latał po szutrach. I to wszystko zadziało się zimą. I tak przez kilka lat z rzędu, bez mycia i właściwej pielęgnacji :). Oczywiście usunęliśmy cały syf. Do tego oddzielne pranie materiałowej kanapy...

Po osuszeniu motocykla i dalszym punktowym usuwaniu asfaltu przeszliśmy do regeneracji wyjątkowo zniszczonego, zardzewiałego kolektora i końcówki wydechu z zaciekami po jakiejś agresywnej, gównianej chemii, które wylazły spod zaschniętego brudu. Z zaciekami poradziliśmy sobie szybko, ale z kolektorem walczyliśmy kilka godzin, żeby zrzucić z niego nalot, rdzę i zminimalizować korozję wżartą w kolanka.

W kolejnym etapie rozpoczęliśmy zabezpieczanie GSa. Rama, silnik i wszystkie elementy motocykla otrzymały prawilne zabezpieczenie. Po odtłuszczeniu na matowy lakier wjechała bazowa powłoka ceramiczna. Wszystkie plastiki dostały kolejną warstwę ceramiki. Ceramicznie uzbroiliśmy też felgi. Na tytanowy wydech nałożyliśmy powłokę odporną na wysoką temperaturę. Po wygrzaniu i utwardzeniu "bazy" rozpoczęliśmy nakładanie drugiej warstwy ceramiki w postaci twardej powłoki hydrofobowej. Dodatkowa warstwa wleciała na wysoką przednią szybę i całe oświetlenie motocykla. Odpowiednie "hydro" to zbroja nawet dla motocykli latających zimą, jak nasz egzemplarz.

BMW R 1200 GS był bardzo ciężkim przypadkiem, ale poradziliśmy sobie z nim - jak z każdym. Zobaczcie, jak wygląda matowy GS po ceramicznej kąpieli w BBG. Łapcie to i sprawdźcie nas!

Rada BBG: demontaż kolektorów i ich pełna regeneracja, regeneracja przedniej szyby.
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 14 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat HydroHD, Ultracoat Metal Guard, ADBL QD1, Fireball Ultimate Tire Coating Wax, Motul E4 Perfect Seat.