MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Yamaha 1100 Dragstar gotowa! Leci najnowsza realizacja prosto od BBG! Motocykl trafił do nas od stałego Klienta po niemalże półtorarocznej przerwie - ostatnio aplikowaliśmy optymalny pakiet Smart Bling. Tym razem przygotowaliśmy indywidualny zakres usług pod Dragstara oparty również na pakiecie Smart Bling, jednak z dodatkowym jednoetapowym polerowaniem powłoki lakierniczej oraz odszczurzeniem chromów.

W pierwszym etapie zajęliśmy się dokładnym czyszczeniem całości, podczas którego napotkaliśmy na liczne niespodzianki. Główną atrakcją był pokryty zaschniętym olejem spód silnika oraz tył, gdzie wiatr i pęd powietrza zrobiły swoje. Usuwaliśmy olej praktycznie z całego spodu motocykla. Następnie zajęliśmy się oponami i białymi rantami, by zamienić to co szaroczarne w czystą biel. Dalej przeszliśmy do chromowanych obręczy i szprych, które pod wpływem eksploatacji zdążyły się dość mocno zużyć i poodbarwiać. Wyciągnęliśmy możliwie jak najwięcej blasku z kół żeby pasowały do białych opon. Po doczyszczaniu konstrukcji umyliśmy dokładnie motocykl a następnie osuszyliśmy ciepłym i filtrowanym powietrzem.

Proces regeneracji rozpoczęliśmy od jednoetapowego polerowania powłoki lakierniczej, z której usunęliśmy liczne zmatowienia i mikrorysy, w sumie około 85% niedoskonałości. Teraz piękny, seledynowy (zielony?) lakier może błyszczeć na nowo. By wszystko do siebie pasowało, wypolerowaliśmy na lustro wszystkie chromy. Musi być Bling!

Zabezpieczenie motocykla rozpoczęliśmy od luźnych elementów - kabli, ramy i elementów silnika. Następnie wjechały sprawdzone dressingi na nieliczne elementy plastikowe i gumowe. Lakier otrzymał konkretną dawkę wosku, który nałożyliśmy maszynowo, a chromy otrzymały podstawowe zabezpieczenie, by jak najdłużej utrzymały swój blask.

Zobaczcie na kilku fotach jak prezentuje się Pan Dragstar po wizycie w Bling Bling Garage. Może wracać na ulice w pełnym blasku. Spójrzcie na wyciągnięty lakier na tle błyszczących chromów - jest Bling!

Rada BBG: pełna dekontaminacja, zaprawki lakiernicze, wieloetapowe polerowanie powłoki lakierniczej, demontaż przedniej szyby i regeneracja wybranych elementów.
Pakiet: Custom Bling
Czas realizacji: 8 godzin
Zabezpieczenie: Menzerna One Step Polish 3in1, ADBL QD1, ADBL Tire Dressing, Shiny Garage Jet Black Trim Restorer, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects.

dragst06.jpg

 dragst04.jpg

 dragst01.jpg

 dragst02.jpg

 dragst03.jpg