MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Łapcie najnowszą produkcję filmową BBG! Perłowobiała Honda VTX 1300 wpadła do naszego motocyklowego SPA na doczyszczenie, regenerację i ceramiczne zabezpieczenie.

Prace nad białą Damą rozpoczęliśmy od gruntownego usuwania osadzonych zanieczyszczeń. Dużo czasu poświęciliśmy na spód i tył, wyciągając brud z najmniejszych i trudnodostępnych zakamarków japońskiej konstrukcji motocykla. Okazało się, że nasze polskie łapy są za duże w stosunku do małych japońskich rączek konstruktorów, ale ostatecznie sobie poradziliśmy, używając odpowiednich akcesoriów. W szczególności musieliśmy uważać na delikatne, polerowane felgi, na których bardzo zależało Klientowi i o które trzeba dbać w odpowiedni sposób.

Po umyciu, osuszeniu i kolejnym etapie doczyszczania zajęliśmy się regeneracją. W pierwszej kolejności skupiliśmy się na wydechu, z którego usunęliśmy przypalony plastik. Następnie wykonaliśmy kilka białych zaprawek, by zminimalizować głębokie rysy i wypełnić ubytki. Cała masa chromowanych biżutów wymagała sporego wysiłku, by wyciągnąć chromy na prawilny, warszawski blask. Następnie rozpoczęliśmy zabawę z perłowym lakierem. Jeden konkretny etap wystarczył, żeby usunąć ponad 90% niedoskonałości powłoki lakierniczej.

Proces zabezpieczania rozpoczęliśmy od luźnych elementów, potem przeszliśmy do części gumowych, na chromach kończąc. Wyczyściliśmy i zabezpieczyliśmy skórzaną kanapę wraz ze skórzaną osłoną baku, by wyciągnąć z niej ... właściwy mat. Następnie przeszliśmy do nakładania powłok ceramicznych na wszystkie lakierowane i plastikowe elementy. Wydech i felgi otrzymały ceramiczne zabezpieczenie, by utrzymać możliwie jak najdłużej ich rewelacyjny look. Po wygrzaniu i utwardzeniu powłoki bazowej przeszliśmy do nakładania kolejnej warstwy ceramiki - powłoki hydrofobowej.

Łapcie wideo o pracach nad białą Damą. Zobaczcie, jak mieni się biała perła na tle lśniących chromów. Istna miazga. Motocykl może wracać na warszawskie ulice i oślepiać swoim blaskiem wszystkich. Blask! Bling! Gloss! Warszawski Chrom!

Rada BBG: wykonanie jednej czarnej zaprawki lakierniczej na spodzie motocykla, o której ... zapomnieliśmy - wtopaaaa :)
Pakiet: Ceramic Bling (http://www.blingblinggarage.pl/cennik/ceramic-bling)
Czas realizacji: 11 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Shiny Garage Morning Dew, Fireball Ultimate Tire Coating Wax, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Mothers California Gold All-Chrome Protects, Gliptone GT11 Leather Conditioner.