MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Leci najnowsze wideo od BBG. Tym razem realizacja dotyczy VFR-y, która trafiła do nas na zabezpieczenie powłokami ceramicznymi poprzez aplikację pakietu Ceramic Bling. Dodatkowo mieliśmy zająć się zerwaniem starych naklejek i stomgripów, przygotować i zabezpieczyć kufer oraz przeprowadzić regenerację kasku przez aplikację pakietu Helmet Bling. Motocykl otrzymaliśmy bez wydechu (w trakcie modyfikacji), ale za to z dołączonymi chromowanymi osłonami końcówki układu.

Zabawy z kawową VFR-ą rozpoczęliśmy od usunięcia (na życzenie Klienta) oryginalnych naklejek oraz chińskich stomgripów. Po zabezpieczeniu wlotów i elektroniki rozpoczęliśmy szczegółowe czyszczenie motocykla, gdzie w pierwszej kolejności usunęliśmy zaschnięte robaki po ubiegłorocznym sezonie! Najwięcej czasu poświęciliśmy na usuwanie powgryzanego asfaltu z tyłu, spodu i z felg. Doczyściliśmy każdy zakamarek i przeprowadziliśmy pełną dekontaminację całej konstrukcji.

Po osuszeniu motocykla ciepłym, filtrowanym powietrzem rozpoczęliśmy kolejny etap - regeneracji. Dużo czasu poświęciliśmy na doprowadzenie kolektorów i układu wydechowego do fabrycznego stanu, zrzucając z niego rdzawy nalot i przebarwienia. Prace przy regeneracji powłoki lakierniczej rozpoczęliśmy od zmęczonego baku, gdzie górna część jest w kolorze czarne UNI (blah!). Tu wykonaliśmy trzyetapową korektę lakieru, by zlikwidować wszystkie rysy i zmatowienia - teraz można się przeglądać :). Przeprowadziliśmy korektę perłowego, kawowego lakieru, wyciągając lśniące drobinki i likwidując ok. 95% niedoskonałości. By wszystko do siebie pasowało, przeprowadziliśmy jednoetapowe polerowanie zmęczonej przedniej szyby i przedniej lampy. Na koniec nakleiliśmy nowe naklejki na górną półkę, by nieco zakryć przetarcia powstałe od kluczyka.

Zabezpieczyliśmy każdy możliwy detal motocykla. W pierwszej kolejności luźne elementy. Następnie elementy gumowe otrzymały solidne dressingi. Po odtłuszczeniu niezbędnych elementów przeszliśmy do nakładania powłok ceramicznych - na pierwszy ogień powłoka bazowa, która ma za zadanie trwale zabezpieczyć motocykl. Ceramika wleciała w zasadzie na większość motocykla - od lakieru przez plastiki - na ramie i wahaczu kończąc. Do tego dedykowana powłoka na lśniące felgi. W trakcie utwardzania bazy zajęliśmy się skórzanym siedzeniem (czyszczenie i zabezpieczenie skór), kufrem oraz kaskiem by przeprowadzić pakiet Helmet Bling. Kolejnego dnia nałożyliśmy na cały motocykl warstwę hydrofobową (topcoat), by podbić jeszcze bardziej kolory, ale przede wszystkim zapewnić doskonały zrzut wody oraz przyszłych zabrudzeń.

Zobaczcie jak wygląda VFR-a po zabiegach w BBG. Obłędna głębia kawowego lakieru to jakaś istna miazzzga! Gloss. Bling. Łapcie najnowszą realizację! Bang!

Rada BBG: brak
Pakiet: Ceramic Bling
Czas realizacji: 12 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Shiny Garage Morning Dew, Fireball Ultimate Tire Coating Wax, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Gliptone GT11 Leather Conditioner.

 

vfr1200f_5.jpg
vfr1200f_6.jpg
vfr1200f_3.jpg
vfr1200f_2.jpg
vfr1200f_1.jpg