MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Łapcie najnowszą realizację Bling Bling Garage! Tym razem zobaczycie prace nad kultowym motocyklem z filmu "Tomorrow never dies" z Piercem Brosnanem w roli głównej. Do BBG trafił dokładnie taki sam egzemplarz, jaki wystąpił w filmie z agentem 007. Ten niemiecki chopper o brytyjskim rodowodzie trafił do nas na doczyszczenie 20-letniego brudu oraz ceramiczne zabezpieczenie.

Rozpoczęliśmy od demontażu wybranych części, by mieć pełny dostęp do motocykla. Gruntownie i szczegółowo wyczyściliśmy każdy element BMW, nie pozostawiając na nim drobinki pyłu - w końcu Bond nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek niedoskonałości. Dużo czasu poświęciliśmy na dekontaminację i pozbywanie się zaschniętego asfaltu na spodzie motocykla, który zdążył osadzić się przez lata eksploatacji. Dłuższą chwilę poświęciliśmy na oczyszczenie spodu kanap Bonda, gdyż brak zabezpieczenia u tapicera podczas malowania skór spowodował osadzenie się bordowego lakieru na czarnych plastikach. Poradziliśmy sobie i z tym :).

W kolejnym etapie przeszliśmy do regeneracji układu wydechowego, by zrzucić z niego resztki asfaltu, pozbyć się rdzawych osadów na spodzie i wyciągnąć gloss z chromowanych końcówek. Następnie przeszliśmy do regeneracji powłoki lakierniczej. O dziwo lakier nie był w złym stanie i dwuetapowa korekta elementów lakierowanych wyciągnęła satysfakcjonującą głębię kości słoniowej, usuwając około 80% zarysowań i zmatowień. Etapom regeneracji poddaliśmy również wszystkie chromowane i metalowe części motocykla.

Zabezpieczenie całego motocykla rozpoczęliśmy od luźnych elementów takich jak kable. Następnie zabezpieczyliśmy wszystkie elementy gumowe. Finalnie przeszliśmy do zabezpieczenia motocykla powłokami ceramicznymi. Pierwszego dnia nałożyliśmy ceramiczną powłokę bazową. A następnego dnia, po jej utwardzeniu, nałożyliśmy kolejną warstwę top coat w postaci powłoki hydrofobowej.

Zobaczcie, jak prezentuje się filmowe R 1200 C po wizycie u nas. Chromy. Kość słoniowa. Bordowe skóry. Prawdziwy James Bond. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym projekcie i pozytywnie zazdrościmy Właścicielowi tak pięknego egzemplarza. Wierzymy, że Bond wspólnie z Właścicielem przejeździ kolejne 20 lat (a życzymy 200-tu!). Łapcie wideo i wybaczcie nam dość wulgarnego bloopersa na końcu wideo - to z podekscytowania efektem końcowym :). Bling!

Rada BBG: lakierowanie stelaża przedniego zawieszenia
Pakiet: Ceramic Bling
Czas realizacji: 12 godzin
Zabezpieczenie: Ultracoat ONE, Ultracoat Scoat V2, Ultracoat Metal Guard, Shiny Garage Morning Dew, Fireball Ultimate Tire Coating Wax, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Mothers California Gold All-Chrome Protects.

 

bondC_01.jpgbondC_03.jpgbondC_04.jpgbondC_05.jpgbondC_06.jpg