MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Leci najnowsze wideo od Bling Bling Garage. W kilku ujęciach przedstawiamy pracę nad granatowym turystykiem. Triumph Tiger 800 trafił do nas na indywidualny zakres usług, którego głównym celem było przygotowanie motocykla do sprzedaży. W ustaleniu z Właścicielem wykonaliśmy pakiet Smart Bling z dodatkowym, jednoetapowym polerowaniem elementów lakierowanych (onestep), odrdzewieniem kolektorów, likwidacją wtopionego plastiku na wydechu i drobną zaprawką lakierniczą.

Standardowo prace rozpoczęliśmy od gruntownego i szczegółowego czyszczenia całej konstrukcji. Felgi. Rama. Silnik. Łańcuch i wszystkie inne elementy zostały pozbawione całego drogowego syfu, który zdążył na dobre zadomowić się na całym motocyklu. Najwięcej czasu poświęciliśmy na spód i tył motocykla, które oblepione były smarem z łańcucha do tego stopnia, że pozornie czarne elementy zawieszenia i czarna tylna felga okazały się być ... srebrne :). Po umyciu i dokładnym wysuszeniu ciepłym powietrzem przystąpiliśmy do punktowego doczyszczania wybranych elementów - zwłaszcza pod kanapą, gdzie podczas lat eksploatacji nagromadziło się sporo brudu.

W kolejnym etapie zajęliśmy się regeneracją. Na pierwszy ogień poszedł wydech, z którego usunęliśmy resztki wtopionego plastiku i tekstyliów. Wykonaliśmy małą, granatową zaprawkę lakierniczą na przednim błotniku po drobnej "przygodzie" i zrzuciliśmy rdzawy nalot z kolektorów i całego układu wydechowego, żeby odzyskał swoją oryginalną barwę. Finalnie przeszliśmy do regeneracji granatowych elementów lakierowanych - baku i przedniego błotnika. Lakier nie był w złym stanie i przedstawiał normalne znamiona codziennej eksploatacji. Standardowe zmatowienia i zarysowania pięknie wycięliśmy przez jednoetapowe maszynowe polerowanie powłoki lakierniczej, niwelując zarysowania w około 90%. Granatowy Tygrys zyskał prawdziwy Bling!, który należał mu się od momentu wyjechania z salonu producenta.

Następnie przeszliśmy do nakładania zabezpieczeń, żeby podbić kolory Tygrysa i zabezpieczyć poszczególne elementy motocykla. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy wszystkie luźne elementy takie jak kable - przez silnik i na ramie kończąc. Na granatowy, błyszczący lakier położyliśmy syntetyczny wosk. Następnie nałożyliśmy odpowiednie dressingi na całą mnogość elementów plastikowych. Wszystkie elementy gumowe oraz opony zostały zabezpieczone odpowiednimi środkami. Po zabezpieczeniu siedziska finalnie zajęliśmy się przednią szybą, lusterkami i światłami. Na koniec zweryfikowaliśmy ciśnienie w oponach, odtłuściliśmy tarcze hamulcowe, nasmarowaliśmy łańcuch i przedmuchaliśmy ciepłym powietrzem cały motocykl, żeby pozbyć się resztek pyłków po wosku.

Efekt jaki uzyskaliśmy zrekompensował nam trud włożony w pracę, choć na samym początku spodziewaliśmy się, że pod brudem mogą czaić się różne dodatkowe niespodzianki. Efekt? Sami oceńcie! Zobaczcie, jak wyszedł granatowy lakier w zestawieniu z matowymi plastikami Tygrysa. Łapcie to! Bling?!

Rada BBG: pełna dekontaminacja wybranych elementów, mechaniczne polerowanie szyby, nowe obszycie tylnego siedziska.
Pakiet: Custom Bling
Czas realizacji: 11 godzin
Zabezpieczenie: Soft99 Water Block Wax Gloss Type Dark & Metallic, Menzerna One Step Polish 3in1, ADBL QD1, ADBL Tire Dressing, Shiny Garage Jet Black Trim Restorer, Motul E4 Perfect Seat, Motul C2 Road.

 

tiger800_6.jpgtiger800_4.jpg
tiger800_3.jpg
tiger800_2.jpgtiger800_1.jpg