MOTODETAILINGMOTOWRAPPINGMOTOCOSMETICS
Jedyne takie motocyklowe studio detailingu!
PROFESJONALNA PIELĘGNACJA MOTOCYKLI

Uff! Trialówka Sherco spod znaku hiszpańskiego producenta gotowa! Wiele godzin pracy. Krew. Pot. Łzy. Odbyliśmy prawdziwą walkę z tym małym hiszpańskim niebieskim skur***lem - tfu ... torreadorem. Nasza praca przy tym motocyklu wykraczała poza standardową codzienność, ale tej zimy chcieliśmy wykonać kilka niestandardowych projektów związanych z motocyklami. ST 290 z 2002 jest właśnie jednym z nich!

Prace przy motocyklu rozpoczęły się od zawiezienia trialówki do zaprzyjaźnionego serwisu motocyklowego, który zadbał o prawidłowe przygotowanie motocykla pod kątem mechanicznym - z wymianą niezbędnych części eksploatacyjnych i regulacji. My w międzyczasie zamówiliśmy niezbędne "graty" - brakujące części i te, które bezwzględnie trzeba było wymienić. Skończyło się na nowiutkich gripach, osłonach, paskach na felgi, naklejkach i okleinach na plastiki.

Po odebraniu motocykla z serwisu zabraliśmy się za porządne czyszczenie całej konstrukcji, co zajęło sporo czasu. Odkryliśmy, że pod kilkunastoletnim terenowym brudem czają się rdza i masa przebarwień. Po zdjęciu wybranych elementów doczyściliśmy kolejne detale i usunęliśmy stare, oryginalne i nieoryginalne naklejki i zaschnięte stare ślady kleju.

W kolejnym etapie przeszliśmy do regeneracji. Tu musieliśmy znaleźć złoty środek, by nie regenerować każdej części, która po kilkunastoletnim upalaniu w terenie się do tego kwalifikowała :). W pierwszej kolejności skupiliśmy się na felgach i szprychach - wypolerowaliśmy je z rdzy i osadów - niestety wybrane szprychy (jak i nyple) nadają się do wymiany. Później zajęliśmy się ramą, która jest wizytówką tego modelu. Wypolerowaliśmy ją na lustro, pozbywając się wszelkich osadów i nalotów, BLING! Prawy dekiel, kolektor i wahacz również dostały odpowiednią dawkę mechanicznej "polerki" - chcieliśmy choć trochę zniwelować liczne przebarwienia, głębokie rysy i wżery. Następnie przeszliśmy do regeneracji baku, który w Sherco jest lakierowany jak w przypadku drogowych motocykli. Usunęliśmy około 50 - 60% zmatowień i zarysowań, które w motocyklach terenowych są bardzo ciężkie do likwidacji - z uwagi na bardzo głębokie mechaniczne rysy, wynikające z eksploatacji. Również polakierowaliśmy wybrane elementy jak wydech, lewy dekiel, lagi i osłona silnika, zostały wypiaskowane i polakierowane pegi. Wykonaliśmy dodatkowo kilka zaprawek lakierniczych na wybranych elementach.

Przed procesem zabezpieczenia nakleiliśmy nowiutkie producenckie naklejki oraz niebieskie paski na felgi. Zrobiliśmy porządek z kablami, założyliśmy licznik motogodzin oraz nowy wyłącznik zapłonu. Na motocykl wjechały nowe akcesoria - gripy z piankami dociskowymi i osłona kierownicy. Wszystko musi do siebie pasować :).

W finalnym procesie cały motocykl został zabezpieczony odpowiednimi środkami w celu spowolnienia starzenia w przyszłości. Na pierwszy ogień poszły wszystkie luźne elementy typu kable, następnie liczne plastiki i lakierowany bak. Elementy gumowe i wielkie opony zyskały odpowiednie zabezpieczenie, żeby nie przywierał do nich terenowy syf. Wszystkie elementy metalowe - głównie piękna, błyszcząca rama - dostały odpowiednią dawkę zabezpieczającą. Na koniec nasmarowaliśmy łańcuch.

Uff ... kilkadziesiąt grudniowych godzin pracy dało nam się ostro we znaki. Zimowy projekt odszczurzenia hiszpańskiego Sherco uważamy za udany, choć wykraczał poza naszą codzienną detailingową pracę. Sherco może wracać w teren do skakania po skałach i kamieniach. Łapcie foty, żeby zobaczyć efekt prac nad hiszpańską trialówką. Bling!

Rada BBG: wymiana wybranych szprych i nypli, lakierowanie wybranych elementów, wymiana wybranych elementów.
Pakiet: Custom Bling
Czas realizacji: 52 godziny
Zabezpieczenie: Soft99 Water Block Wax Gloss Type Dark & Metallic, Koch Chemie Pss Plast Star, Fireball Ultimate Tire Coating Wax, Shiny Garage Morning Dew QD, Mothers Mag&Aluminum Polish Shines&Protects, Shiny Garage Jet Black Trim Restorer, Motul C3 Offroad.

 sherco14.jpgsherco11.jpgsherco12.jpgsherco02.jpgsherco13.jpgsherco09.jpgsherco08.jpgsherco07.jpgsherco05.jpgsherco06.jpgsherco03.jpgsherco04.jpgsherco01.jpg